O SZKOLE  |  PLAN LEKCJI  |  DZIENNIK  |  AKTUALNOŚCI  |  SPORT W SZKOLE  |  film FILMY film |  FACEBOOK  |  REKRUTACJA  |  NABÓR ELEKTRONICZNY  |

11-listopada       Dla Polaków 11 listopada 1918 roku był dniem triumfu. Po 123 latach niewoli Polska odzyskała niepodległość. Dzień ten stał się symbolem miłości ojczyzny, walki o wolność oraz zwycięstwa. Pamiętając o rocznicy odzyskania niepodległości, oddajemy hołd wszystkim Polakom, którzy walczyli i oddali swe życie za ojczyznę. Uczniowie naszej szkoły 8 listopada wzięli udział w akademii zorganizowanej z okazji 101 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

Akademię prowadzili: Elwira Wołoszyn i Michał Galant (3TF), wiersze recytowali: Kamila Sokołowska, Emilia Więcek, Liwia Gerhardt i Maciej Kocaj z klasy 3TF oraz Tomasz Pietryka, Szymon Pisula, Marcel Solon i Bartłomiej Bąk z klasy 2TI.

Czytaj więcej: ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

LOGO STOMET NOWE      Jak przygotować młodzież do wymagań współczesnego rynku pracy? Ciekawym rozwiązaniem są klasy patronackie.

W naszej szkole swoim patronatem klasę 1Tb (dwuzawodową - technik mechanik i technik mechatronik) obejmuje sanocka firma STOMET, która jest renomowanym producentem form wtryskowych, maszyn i urządzeń oraz części metalowych. Firma, stosująca nowoczesne technologie, ma ponad 27-letnie doświadczenie w branży. Celem patronatu jest wsparcie naszej szkoły w zakresie dydaktyki i praktycznej nauki zawodu. Oznacza to, że firma będzie organizować praktyki dla uczniów w zakładzie STOMET w Sanoku, a także istnieje możliwość przyznania nagrody pieniężnej dla najlepszych praktykantów.

Podpisanie umowy patronackiej otwiera przed naszymi uczniami nowe, atrakcyjne perspektywy rozwoju zawodowego.

image01W dniach 29-30 października 2019r na naszej hali sportowej zostały rozegrane półfinały wojewódzkie w badmintonie dziewcząt i chłopców. Do rywalizacji dziewcząt przystąpiło 11 ekip, a w drugim dniu zmagań chłopców wzięło udział 10 szkół.

Nasze dziewczyny wystąpiły w składzie: Gąsior Sandra – klasa 3TF, Marczak Aleksandra – klasa 1TE, Szocińska Oliwia – klasa 1TI i zakończyły rywalizację na 7 miejscu.

Chłopcy, co trzeba podkreślić po raz kolejny mieli trudne zadanie, ponieważ bronili I miejsca z roku ubiegłego. W tym roku znowu udowodnili, że są poza zasięgiem rywali, wygrywając wszystkie mecze i nie przerywając passy zameldowali się w Finale Wojewódzkim.

Czytaj więcej: Badminton - chłopcy poza zasięgiem

24 października 2019r. w Okręgowym Inspektoracie Pracy w Rzeszowie odbyło się szkolenie dla nauczycieli szkół ponadgimnazjalnych z terenu Podkarpacia, którzy wyrazili chęć udziału w nowej edycji programu „Kultura bezpieczeństwa”.

Celem programu jest skierowanie większej uwagi nauczycieli na zagrożenia występujące w środowisku pracy, a poprzez wspólne działania Inspekcji Pracy i środowiska nauczycielskiego podniesienie poziomu wiedzy w zakresie prawnej ochrony pracy i zasad zapewniania bezpiecznych warunków pracy wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

Koordynator programu edukacyjnego „Kultura bezpieczeństwa” - Antoni Sadleja

2halowy     24 października 2019r. w naszej szkole został rozegrany II Halowy Niepodległościowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Starosty Sanockiego, który został uroczyście otwarty przez wicestarostę Pana Janusza Cecułę. Wzięło w nim udział 6 drużyn reprezentujących sanockie szkoły średnie.

Turniej był rozegrany systemem każdy z każdym. Mecze trwały po 12 minut bez zmian stron. Rywalizacja była bardzo zacięta i dopiero 14-sty mecz zadecydował o kolejności miejsc od 2-go do 4-go, gdyż ZS2 był w tym roku poza zasięgiem rywali.

Trybuny były do ostatniego miejsca zapełnione przez mocno dopingujących kibiców swoich drużyn. Prym wiedli nasi fani których taniec radości wykonany wraz z zawodnikami po zwycięskim meczu dającym 3-cie miejsce był jednym z najbardziej widowiskowych chwil turnieju.

Czytaj więcej: II Halowy Niepodległościowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Starosty Sanockiego