dkms

Oddaj szpik - być może ktoś czeka właśnie na Ciebie.

Podaruj komuś szansę na życie.

Dla wielu chorych jedyną szansą na życie jest przeszczepienie komórek macierzystych z krwi lub szpiku od Dawcy niespokrewnionego.

Jednak aż co piąty polski Pacjent nie może znaleźć swojego Dawcy, dlatego tak ważne jest, aby do grona potencjalnych Dawców krwiotwórczych komórek macierzystych dołączały nowe osoby, gotowe do podzielenia się cząstką siebie.

Misją Fundacji DKMS jest znalezienie Dawcy dla każdego Pacjenta chorującego na nowotwór krwi, potrzebującego przeszczepienia krwiotwórczych komórek macierzystych.

W tym celu odbywają się akcje rejestracji potencjalnych dawców komórek macierzystych. Takie rejestracje odbywały się w Zespole Szkół nr 3. w Sanoku w latach 2018 i 2019.

Otrzymaliśmy radosną wiadomość, że jeden z uczniów naszej szkoły, obecnie już absolwent, który zarejestrował się w 2018r. został dawcą szpiku.

Czytaj więcej: Twoje wsparcie ma znaczenie

erasmusPraktyki w Irlandii, w ramach programu Erasmus+, to już szkolna tradycja, w której za sprawą pandemii nastąpiła tylko krótka przerwa. Świadczą o tym nie tylko zawieszone wskutek zarazy już prowadzone projekty, ale przede wszystkim wiadomości, które dotarły z Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji w Warszawie. Ogłoszone zostały właśnie wyniki wniosków o akredytację w sektorze Kształcenia i Szkolenia Zawodowego programu Erasmus+. Okazało się, że wniosek złożony przez naszą szkołę znalazł się wśród najlepiej ocenionych pośród prawie 600 aplikujących szkól i instytucji z całej Polski.

Oznacza to, że aż do 2027 mamy zapewnione dofinansowanie na miesięczne staże w Irlandii. Każdy wyróżniający się uczeń, bez względu na wybrany kierunek nauczania będzie miał szansę odbyć czterotygodniowe praktyki w firmie, gdzie będzie mógł zarówno sprawdzić, jak i rozwinąć swoje kwalifikacje posługując się językiem angielskim.

Czytaj więcej: PRAKTYKI ZAGRANICZNE Z ERASMUSEM AŻ DO 2027!!!!! (NA RAZIE)

szkola logo

Szybkie tempo rozwoju sprawia, że zmienia się zapotrzebowanie na kwalifikacje zawodowe. Aby nadążyć za dynamicznie zmieniającym się rynkiem pracy, system kształcenia zawodowego również musi dostosowywać swą ofertę do aktualnych potrzeb. Kierunki kształcenia, a także kompetencje, które zdobywają absolwenci Zespołu Szkół nr 3 w Sanoku, odpowiadają bieżącym wymogom, a dla zawodów, w których można się kształcić w naszej szkole, jest prognozowane szczególne zapotrzebowanie na rynku pracy.

Technik elektryk, technik programista, technik informatyk, technik pojazdów samochodowych, technik mechanik, technik mechatronik – interesujesz się którymś z tych kierunków kształcenia? Wszystkie te kwalifikacje zawodowe znalazły się w ogłoszonej 4 lutego 2021 r. przez Ministerstwo Edukacji i Nauki prognozie zapotrzebowania na pracowników w zawodach szkolnictwa branżowego na krajowym i wojewódzkim rynku pracy, zobacz tutaj: https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/prognoza-zawody-2021