MechatronikaTechnik mechatronik jest zawodem, który łączy w sobie między innymi elementy mechaniki, budowy maszyn, elektryki, elektroniki, informatyki oraz programowania. Ze względu na to jest jednym z bardziej wymagających kierunków w naszej szkole.

W obecnych czasach mamy do czynienia z szybkim rozwojem technik wytwarzania i częstymi zmianami wprowadzanymi w zakładach produkcyjnych. Elektronika i sprzęt wykorzystywany na co dzień również szybko się zmieniają. Pracownik wykształcony pod kątem mechatroniki ma się nie tylko w tym odnaleźć, ale również umożliwić nadzorowanie i wprowadzanie takich zmian na liniach produkcyjnych.

Czytaj więcej: Technik mechatronik

Powiatowe Centrum Wolontariatu w Sanoku wraz z Naszymi Wolontariuszami w marcu bieżącego roku przeprowadziło zbiórkę żywności w ramach akcji ,,Podziel się posiłkiem!” przy sanockim Lidlu na rzecz Stowarzyszenia Pomoc Rodzinie im. Ks. Z. Gorazdowskiego oraz Osób Potrzebujących, będących pod opieką Powiatowego Centrum Wolontariatu.

Serdecznie dziękujemy Wolontariuszom za zaangażowanie oraz Darczyńcom za wsparcie niniejszej akcji!

20 marca 2024 r. odbył się 67 konkurs historyczny zorganizowany przez Towarzystwo Gimnastyczne "Sokół" w Sanoku. Tematem przewodnim był potop szwedzki i obrona Jasnej Góry z księdzem Augustynem Kordeckim, ale nie brakło również zagadnień związanych z bezpośrednio poprzedzającymi go wydarzeniami. Uczniowie przez godzinę zmagali się z 40 pytaniami zarówno w formie otwartej jak i testowej (jednokrotnego i wielokrotnego wyboru) o różnym stopniu trudności. Uczestnicy musieli wykazać się rozległą wiedzą tematyczną z historii Polski XVII wieku wykraczającą poza program szkolny, przeczytać kilkusetstronicową lekturę oraz kilka artykułów.

Zespół Szkół nr 3 reprezentowali uczniowie klasy 2A - Konrad Koczera i Adrian Stodolak, za których trzymamy kciuki.

Dyrekcja szkoły, ks. P. Buk oraz nauczyciele religii

zapraszają wszystkich uczniów uczestniczących w lekcjach religii na REKOLEKCJE,
które odbędą się w poniedziałek i wtorek (25 i 26 marca)
na dużej hali sportowej od godziny  8:00.

Wszystkie klasy (również klasy mające zajęcia w RCRE)

poniedziałek i wtorek (25 i 26 marca

przychodzą do szkoły o godzinie 7:50.

Uczniowie, którzy nie chodzą na religię w szkole, będą mieli zapewnioną opiekę podczas rekolekcji.