image17

 

Eryk Mazur/Krzysztof Maślak – Mechanik

 

W firmie Caragh Precision na początku obejrzeliśmy wszystkie dostępne tam maszyny. Następnie wysłano mnie do jednego z pracowników . Nasz współpracownik pokazał nam specyfikacje swojej maszyny oraz nauczył nas m.in: zakładania narzędzi, ustalania punktów zerowych oraz montażu materiałów. Codziennie piszemy nowe programy dla danych rysunków oraz tworzymy dzięki nim nowe produkty.

 

W firmie przeważnie ustawiamy narzędzia, szukamy odpowiednich wierteł, zakładamy szczęki narzędziowe oraz zajmujemy się obsługą maszyny podczas robienia przedmiotu. Dzięki naszemu współpracownikowi nauczyliśmy się też nowych komend potrzebnych do programowania. Atmosfera w firmie jest bardzo miła a ludzie są pomocni oraz życzliwi. Praktyka jak najbardziej na plus

 

Piotr Grega - Informatyk

 

W trakcie praktyki tworzyłem stronę dla właściciela kilku luksusowych apartamentów w Galway, szef opowiadał mi o tym jak wygląda struktura i zarządzanie jego własną firmą, w ciągu tych 3 tygodni nauczyłem się bardzo dużo o działaniu stron i marketingu w internecie oraz polepszyłem swoje umiejętności z zakresu witryn i aplikacji internetowych

 

 

Justyna Łątka

 

Praktyki odbywam w firmie Little Dreamers. Cały skład załogi liczy 4 osoby. Większość czasu zajmuje mi obróbka zdjęć i update produktów na stronę sklepu. Podczas praktyk również diagnozowałam i pracowałam nad poprawieniem błędów związanych z wyglądem i funkcjonalnością strony.

 

Patryk Czapor – technik Informatyk

 

Podczas pracy w Outback Jacks generalnie zajmowałem się stworzeniem nowej wersji ich strony internetowej. Również za pomocą za pomocą specjalnego oprogramowania zarządzałem sklepem internetowym i tak pozycjonowałem towary, aby wyświetlały się klientowi jako propozycje przy zakupie innych przedmiotów. W kolejnych dniach przygotowywałem dla konsumentów zestawy kempingowe składające się m.in. z namiotów, mat itp. i pozycjonowałem je w wyszukiwarkach aby się wyświetlały klientom jak najwyżej rezultatów wyszukiwani. Dowiedziałem się jak aktualizować zawartość strony internetowej sklepu, dodawałem zdjęcia oraz opisy do nowych produktów. Mój szef zapoznał mnie z technologią i metodami promowania zawartości w sieci oraz skutecznym prowadzeniu sklepu internetowego

 

 

Dawid Dąborowski – technik pojazdów samochodowych

 

Na praktykach od pierwszego dnia dostałem dosyć ważna i czasochłonną prace. Polegała ona na wypolerowaniu całego busa a następnie zrobieniu zaprawek na nim. W międzyczasie dostawałem do przygotowania inne samochody do lakierowania. Jak i dokonywałem diagnostyki pojazdów – znajdowałem zepsute elementy i je wymieniałem. Prace przygotowawcze polegały na matowaniu elementów do lakierowania, następnie oklejaniu taśmą. Po takim przygotowaniu wstępnym wprowadzaliśmy samochody do komory gdzie zabezpieczaliśmy elementy nie malowane folią. Po pomalowaniu przychodził etap poprawy lakieru papierami ściennymi i ponownym

 

 

Łukasz Wątor – Informatyk

 

Mam praktyki w firmie Hogarty's Carpet & Flooring. Zostałem poproszony o zajęcie się ich stroną internetową. Wprowadziłem kilka poprawek kosmetycznych. Strona jest ładniejsza i bardziej czytelna. Dodałem kilka produktów do bazy. Wcześniej zbierałem o nich informacje i zdjęcia. Aktualnie pracuję nad poprawieniem mechanizmu, który oblicza łączną cenę produktów.

 

W tym tygodniu również pracowałem na stronie internetowej. Wprowadziłem parę poprawek kosmetycznych, dodałem kilka produktów do sklepu oraz poprawiłem ich błędne ceny. Zależnie od produktu szukałem w internecie ich zdjęć oraz dodatkowych informacji o nich.

 

 

Przemysław Klepacz

 

Praktyki rozpocząłem od zapoznania się z pracownikami oraz zwiedzeniem wszystkich pomieszczeń w firmie. Później pokazano mi moje stanowisko pracy oraz przyuczono w korzystaniu z niektórych programów.

 

Moim zadaniem było aktualizowanie danych znajdujących się na stronie internetowej firmy, wprowadzanie korekt do nieaktualnych adresów pocztowych oraz poprawianie graficznego wyglądu strony internetowej. Korzystałem tutaj z platformy WordPress

 

Ponadto konfiguruję sprzęt dla zakupiony przez klientów np. szkołę. Wgrywam zamówione oprogramowanie i testuję czy działa poprawnie.

 

 

Damian Matuła/Michał Kuszewki – informatycy

 

W pracy wykonywaliśmy m. in. następujące zadania:

 

- Poprawiliśmy bezpieczeństwo witryny internetowej mojego pracodawcy odpowiednio konfigurując zaporę ogniową (Firewall),

 

- Wykonaliśmy kopię zapasową (Backup) lokalnej instancji usługi katalogowej Active Directory mojego pracodawcy,

 

- Zalogowaliśmy się do portalu Microsoft Azure używając loginu i hasła mojego pracodawcy,

 

- Utworzyliśmy nową instancję usługi katalogowej Active Directory znajdującą się w chmurze,

 

- U utworzonej przeze mnie instancji Azure Active Directory dodałem nowego użytkownika i nadałem mu prawa globalnego administratora,

 

- Za pomocą odpowiedniego programu komputerowego (Microsoft Azure AD Connect) rozpocząłem synchronizację lokalnej instancji usługi katalogowej Active Directory z instancją Azure Active Directory znajdującą się w chmurze,

 

- W programie Microsoft Azure AD Connect zalogowałem się loginem i hasłem lokalnego administratora Active Directory oraz loginem i hasłem administratora globalnego Azure Active Directory,

 

- Zaktualizowałem systemy operacyjne komputerów na których znajdował się Windows 7 do systemu operacyjnego Windows 10.

 

 

Michał Kwolek – informatyk

 

Pracuję w CEX. Jest to sklep z używanym sprzętem: telefony, laptopy, konsole oraz używane gry komputerowe i film

 

Testowałem poprawność działania konsol, telefonów oraz zawartość i działanie używanych płyt które przynosili klienci. Naprawiałem uszkodzony sprzet np. sprawdzenie poprawności dzialania i żywotnisci dysku i ewentualna wymiana dysku, instalacja systemu operacyjnego, wymiana zasilacza, wymiana matrycy/wyświetlacza.

 

Ponadto, gdy nie było innej pracy – twoorzyłęm nową strone internetową dla firmy z użyciem WordPress.

 

 

Szymon Latusek – informatyk

 

Praktykę odbywam w Zenotec Limited, jest to firma zajmująca się pomoc w zakresie (okablowania internetowego, serwerów, dostarczania internetu, dyskami w chmurze oraz diagnostyką i naprawą sprzętu komputerowego), dla nowo powstających firm jak i szkół (college). Na praktyce głównie zajmuje się konfiguracją stacji roboczych dla danych firm czy szkół. W pierwszy tydzień konfigurowałem stacje robocze Della dla college'u, instalowałem system operacyjny aktualizowałem sterowniki oraz instalowałem potrzebne oprogramowanie dla administratorów w szkole oraz programy dla uczniów. Dzięki czemu poznałem dwa nowe programy. Pulseway - jest to program do monitorowania sprzętu, dzięki któremu firma Zenotec jest w stanie zobaczyć na którym urządzeniu pojawił się problem oraz czy internet jest dostarczany( monitorowanie sprzętu) oraz program Ninite, dzięki któremu można w łatwy sposób zainstalować kilka programów w krótkim czasie. Nauczyłem się również instalować Windows Office w trybie offline ze spersonalizowanymi ustawieniami, dla poszczególnych firm czy szkół.

 

Dodatkowo naprawiałem stacje robocze laptopy, które miały słabą wydajność czy też miały przestarzałe oprogramowanie. Odzyskiwałem hasła do stacji roboczych za pomocą "Hirens Boot", robiłem wirtualną kopie dysku( danych stacji roboczych wraz z całym systemem ), dzięki temu mogłem pracować w Virtual Box'ie na wirtualnym dysku aby znaleźć rozwiązanie i naprawić sprzęt, program również poznałem dzięki pomocy pracownika tej firmy(opisał mi działanie Hirens Boot)

 

Pomagałem w konfiguracji serwera oraz wirtualnego dysku w chmurze.

 

Przez kolejne dni konfigurowałem kolejne stacje robocze, tym razem dla firmy która potrzebowała nowy sprzęt do biura.

 

Jak do tej pory jestem bardzo zadowolony z praktyki, został jeszcze tydzień więc mam nadzieję, że nauczę się jeszcze więcej.

 

 

Jakub Zarzyka – technik pojazdów samochodowych

 

Każdego dnia dnia serwisowałem 3 auta , wymieniłem olej , filrt oleju , filtr powietrza , filtr paliwa

 

-  razem z mechanikiem zmieniliśmy skrzynie biegów oraz w drogim aucie zmieniłem opony

 

- zmieniałem opony oraz klocki hamulcowe

 

- wymieniłem rozrząd oraz pomagalem w regeneracji turbiny

 

- serwisowałem auta oraz spawałem tłumnik

 

 

Wiktor Obłój – informatyk

 

Pierwszym i podstawowym moim zadaniem było odświeżenie strony internetowej firmy w WordPressie. Ponadto w pierwszym dniu pracy zacząłem od nauki rozpoznawania ekranów do telefonu (iPhone), a później naprawiałem laptop który sie nie ładował. W kolejnych instalowałem systemy operacyjne na laptopach(windows 10, linux xubuntu). Czyściłem i sprawdzałem dyski twarde za pomocą oprogramowania w linuxie mint(disks), by mogły zostać sprzedane. Naprawiałem zawirusowane laptopy (np. powodowały, ze nie niefunkcjonowała klawiatura). W dniu piątym rozkręcałem zepsute telewizory i wyciągałem z nich najprzydatniejsze podzespoły.

 

 

Patryk Dragan – elektryk

 

Zwykle 8:30 udaje się się do mojego miejsca pracy (Niedaleko Uniwersytetu Galway) gdzie wyknujemy instalację w domu seniora. Najpierw rozkłamy okablowanie po wszystkich pomieszczeniach, a następnie wykonujemy rynienki i kanały do których są one wkładane. Jednego dnia musieliśmy rozciągnąć przewód pod podłogą i musieliśmy nawet wyrywać deski . Również operowałem wiertarką i montowałem puszki w których przeciągałem przewody.

 

Jednego dnia z rana pojechaliśmy z szefem po potrzebne nam rzeczy, a potem odwiedziliśmy klub nocny i pub w którym zakładaliśmy nową instalację i oświetlenie

 

 

Krystian Walko – informatyk

 

Praktyki mam w agencji marketingowej. Nazywa się ona Happi Digital. W tym tygodniu praktyk w pracy wykonywałem aktualizacje wtyczek w Wordpressie, dodawałem wtyczki, które miały na celu zoptymalizować strony, które znajdują się na serwerze firmy. Do tego skalowałem zdjęcia na stronach, aby szybciej się one wczytywały. Wykonywałem testy stron i zapisywałem je jako pliki. Pod koniec tygodnia pomagałem tworzyć stronę pracownikowi, wykonując proste zadania jak szukanie ikonek i wstawianie ich, poprawianie małych błędów.

 

Po skończeniu aktualizacji na wszystkich stronach firmy. Zacząłem pracować nad tłumaczeniem angielskiej strony na język polski. Firma ta zajmuje się rekrutacją pracowników w Europie i potrzebują polskiej strony, ponieważ w Irlandii jest wiele polskich pracowników. Tłumaczenie zajęło mi około 3 dni. W między czasie wykonywałem mniejsze zadania, jeśli byłem potrzebny. Dla przykładu zakładałem email-e w G Suit, czyli przeprowadzałem zadania w Administratorze Google Gmail.

 

 

Kuba Pilszak/Dariusz Wacek – mechanik obróbki skrawaniem

 

Pierwszy tydzień praktyki uważam za bardzo udany. Po zapoznaniu sie z zasadami BHP przystąpilismy do oględzin zakładu i poszczególnych stanowisk pracy. Każdego kolejnego dnia szefowie starali sie przydzielać nas w nowe miejsca gdzie mogliśmy sie nauczyć i zaobserwować kolejne etapy produkcji. Poznalismy również dużo nowych osób pracujących w zakładzie o zróżnicowanych akcentach językowych co czasem bywało kłopotliwe w komunikacji ale jest to ciekawym doświadczeniem.

 

Przez poszczególne dni poznawalismy różne etapy produkcji endoprotezy stawu kolanowego. W piątek oddelegowany nas do poznania jednego z procesów weryfikacji zgodności elementów chromo-niklowych z wymiarami nominalnymi na liniach CMM.

 

 

Franciszek Napora – technik pojazdów samochodowych

 

Podczas praktyk w warsztacie samochodowym miałem okazję nabierać nowych doświadczeń związanych z naprawą i obsługą pojazdów. Mechanik pokazał mi jak przebiega typowy serwis pojazdu oraz jego poprawne wykonanie i od czego trzeba zacząć szukając danej usterki. Pomagam mu również w wielu czynnościach związanych z wymianą różnych podzespołów takich jak układ wydechowy czy klocki hamulcowe.Moim głównym zadaniem jest przygotowanie pojazdu do odbioru przez klienta.

 

 

Elwira Wołoszyn – Informatyk

 

Mam dużo zleceń, aby stworzyć reklamy na dany temat i umieszczeniu ich na stronie internetowej.

 

Cały personel jest bardzo miły muszę wykonywać coraz to ciekawsze zadania od tabelek i uzupełniania błędów lub braków do tworzenia rozmaitych postów i przebudowy strony internetowej sklepu w którym odbywam praktyki.

 

 

Klaudia Pojnar - Informatyk

 

Każdy dzień jest pełen różnorakich zajęć. Pracuję w największym w mieście salonie z sukniami ślubnymi, więc przez większość czasu edytowałam zdjęcia: przycinałam je, trochę upiększałam. Później uploadowałam je w różnych miejscach na stronie całego zakładu. Samą stronę musizę przebudować, gdyż znalazłam na niej mnóstwo bugów. W międzyczasie dostawałam trochę łatwiejsze zadania, jak zrobienie kilka tabelek i wypełnienie ich danymi, czy poprawienie ulotek, a także lekka edycja loga sklepu.

 

 

Paweł Indyk/Patryk Węgrzyniak – technik mechanik obróbki skrawaniem

 

Nasze zadania:

 

- Bycie pomocnikiem operatora maszyny CNC.

 

- Podstawowe zapoznanie się z obsługą programu Mastercam.

 

- Zapoznanie się z podstawową obsługą frezarki "Doosan".

 

-Nauka wymiany narzędzi do maszyn.

 

-Obsługa różnego rodzaju maszyn i narzędzi pomocniczych.                

 

- Zapoznanie się z podstawową obsługą frezarki ,, roders TEC ",

 

- nauka wymiany narzędzi oraz sprawdzanie stanu technicznego maszyny.

 

- Obsługa urządzenia MAGIDO HP25.

 

Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies. Odwiedzając naszą stronę bez dokonania zmian ustawień swojej przeglądarki, wyrażasz zgodę na wykorzystanie przez nas plików cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu.
OK