W dniach 11.04. – 14.04.2013 Wiktor Zamorski, uczeń naszej szkoły kl. 1 ZS (OHP) reprezentował  nasze województwo na VIII Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Informatycznej Młodzieży OHP w Tarnowie. Przez cztery dni organizatorzy, czyli Centrum Kształcenia i Wychowania OHP Tarnów we współpracy z Zespołem Szkół Niepublicznych zapewniali uczestnikom turnieju moc wrażeń związanych nie tylko z konkursem, ale również z dodatkowymi atrakcjami i turniejami.

Konkurs składał się z dwóch części - testu (21 pytań) i ustnej autoprezentacji pracy uczestników. Wiktor Zamorski przedstawiał stronę internetową, której jest współautorem. Suma punktów uzyskanych w obu częściach wyłoniła klasyfikację końcową. Uczeń naszej szkoły zdobył 9-te miejsce na blisko 40-tu uczestników ogólnopolskiego etapu.

Poza zmaganiami przed komisją konkursową uczestnicy mogli skorzystać: z wyjazdu do Kopalni Soli w Bochni, zwiedzania Muzeum Miasta Tarnowa w Ratuszu wraz ze spacerem po tarnowskiej starówce, z  konkursu strzeleckiego z broni pneumatycznej, z  turnieju tenisa stołowego oraz bilardu. Opiekun Tomasz Nazar zdobył w turnieju szachowym w kategorii wychowawców  4-te miejsce. Na szczęście pogoda dopisywała przez całą imprezę i można było rozegrać wszystkie konkurencje. W przedostatnim dniu organizatorzy przygotowali dla uczestników występ zespołu muzycznego.

Zdjęcie: Wiktor Zamorski podczas prezentacji strony internetowej.