Dnia 26 kwietnia 2013r. uroczyście zakończył się rok szkolny dla absolwentów klas maturalnych. Z tej okazji koledzy z młodszych klas przygotowali uroczystą akademię. Ze wzruszeniem, pożegnaliśmy uczennice i uczniów klas kończących szkołę średnią  - kluczowy etap w życiu człowieka.

Na oficjalnej uroczystości dyrektor szkoły mgr inż. Krzysztof Futyma, podziękował wychowawcom i nauczycielom za trud włożony w wychowanie i naukę , a uczniom życzył powodzenia w dalszym życiu, realizacji planów i pomyślnego zdania egzaminów maturalnych i potwierdzających kwalifikacje zawodowe.

W części artystycznej akademii nie zabrakło dużej dawki humoru. Uroczystość uświetnił również występ szkolnej orkiestry.

Czas egzaminów maturalnych dobiega końca, przed maturzystami jeszcze egzaminy zawodowe. Życzymy wszystkim, którzy wybierają się na studia  aby rozwijali swoje zainteresowania i nie ustawali w nauce tego, co ich pasjonuje, a pozostałym pomyślnej realizacji planów zawodowych i życiowych.

Opiekę nad uczniami przygotowującymi akademię sprawowały: Wioletta Mackiewicz, Aneta Szczepanik-Sobolak, Agnieszka Pietrycka, Renata Lemko.