O SZKOLE  |  PLAN LEKCJI  |  DZIENNIK  |  AKTUALNOŚCI  |  SPORT W SZKOLE  |  film FILMY film |  FACEBOOK  |  REKRUTACJA  |  NABÓR ELEKTRONICZNY  |

01-solina   We wtorek 18 września została zorganizowana wycieczka do elektrowni szczytowo-pompowej w Solinie. W wycieczce brało udział 28 uczniów z 2TM wraz z opiekunami Jerzym Szymańskim i Grzegorzem Burnatowskim. Dojazd na miejsce zajął mniej czasu niż było planowane, dzięki temu można było zwiedzić dodatkowo koronę zapory. Zwiedzanie elektrowni rozpoczęło się od obejrzenia filmu na temat funkcjonowania obiektu. Następnie po wejściu na teren elektrowni można było obejrzeć wirniki turbin głównych i rewersyjnych funkcjonujące przed modernizacją.

Na hali maszyn, ze względu na przeprowadzany remont jednego z hydrozespołów, udało się pooglądać wyciągnięty wirnik generatora. We wnętrzu zapory uczniowie zwiedzali galerię komunikacyjno-kontrolną znajdującą się na poziomie hali maszyn oraz na poziomie fundamentów. Duże wrażenie na uczniach zrobiła wielkość jednej z 28 fug oszczędnościowych znajdujących się wewnątrz zapory.

Kolejnym etapem wycieczki było przejechanie do Myczkowiec, skąd pieszo przez zaporę i niewielkie wzgórza dotarliśmy do „Cudownego źródełka” w Zwierzyniu. Pogoda sprzyjała i po chwili odpoczynku udało się rozpalić niewielkie ognisko. Po upieczeniu kiełbasy i powrocie do autobusu, udaliśmy się w drogę powrotną.

Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies. Odwiedzając naszą stronę bez dokonania zmian ustawień swojej przeglądarki, wyrażasz zgodę na wykorzystanie przez nas plików cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu.
OK