trzeci-18Przy  przedstawianiu kolejnego tygodnia pobytu należy przedstawić miejsca pracy kolejnych uczestników.

Najpierw mechanicy samochodowi – Michał, Arek i  Daniel trafili do i tu niespodzianka ….. warsztatów samochodowych Peter Motors and Queyside Motors. Nie nalezą one do jednego właściciela, jednakże ściśle ze sobą współpracują podsyłając sobie klientów. Przybycie naszych fachowców ułatwiło im jednak na tyle życie, że większość trudniejszych przypadków może być od razu rozwiązana w warsztacie. Przekonaliśmy się o tym sami w trakcie wycieczki całej grupy na klify Slieve Leugue – gdy zaczął w autokarze szwankować system uruchamiający alarm w przypadku niedomknięcia drzwi to pomoc naszych chłopaków uratowała kierowcę przed wezwaniem awaryjnego autokaru. Szybka wymiana bezpiecznika i autokar marki Mercedes był jak nowy – gotowy do jazdy.

 

Mechatronicy pracują w dwóch miejscach: Kuba i Robert w Apex Control a Mateusz i Bartek w GPT Plant &Tool Hire. Pierwsi pochłonięci są serwisowaniem systemów pneumatycznych i chłodniczych w kateringu. Mówiąc prościej naprawiają lub montują chłodziarki w kuchniach restauracyjnych czy hotelowych lub systemy do nalewania napojów. Nie są to proste urządzenia – są  to sterowane elektronicznie systemy pneumatyczno – elektroniczne, które nie tylko służą do nalewania ale i monitorowania temperatury, jakości i ilości dozowanych płynów.

Mateusz i Bartek z kolei zajęci są naprawą systemów hydraulicznych i elektronicznych w maszynach budowlanych (Taylor Construction & Civil Works) Aktualnie zajmują się koparką, w której nie działają sterowniki do modułu hydraulicznego maszyny. Nie wiadomo, czy szef się wywiąże, ale obiecał im sporą premię jeśli rozwiążą problem (koparka od paru miesięcy stoi bezużyteczna)

Również mechanicy CNC (Maciej, Mateusz, Daniel, Jakub) nie mogą narzekać na jakość zaoferowanej im pracy. W Abtech Tecnology pracują przy programowaniu i obsłudze obrabiarek sterowanych numerycznie firmy Mazak. W rozmowie z ich szefem dowiedziałem się, że są oni na tyle uzdolnieni, że chętnie by ich od zaraz zatrudnił. W Irlandii, tak jak w Polsce brakuje średniej kadry technicznej potrafiącej obsługiwać zaawansowane technicznie urządzenia.

I wreszcie elektrycy (Janek i Dominik) na pewno na co nie mogą narzekać to brak rozmówców w języku angielskim: firmie Bally Gallagher Electrical Instalation pracują w czteroosobowej brygadzie z Irlandczykami. W trakcie mozolnej pracy układania instalacji elektrycznej w nowo wybudowanym apartamentowcu muszą się porządnie nagimnastykować z językiem angielskim aby odpowiedzieć na wszystkie pytania ciekawskich współpracowników.

Na końcu znowu o wycieczce, tym razem do Galway. Jednak zanim rozglądneliśmy się za miejscami znanymi z teledysku Eda Sheerana „Galway Girl” zatrzymaliśmy się u podnóża góry Craigh Patrick (miejsce pielgrzymek do samotni zamieszkałej według legendy przez Świetego Patryka oraz w malowniczej dolinie Delphi z jeziorem, w którym odbijały się zaśnieżone skaliste szczyty. Czyli wszystko: góry, jeziora, połoniny, lasy i ocean w jednym miejscu.

Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies. Odwiedzając naszą stronę bez dokonania zmian ustawień swojej przeglądarki, wyrażasz zgodę na wykorzystanie przez nas plików cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu.
OK