solina_1   25.09.2013 klasa 1TE wraz z opiekunami (Arkadiusz Zulewski oraz Jerzy Szymański) uczestniczyła w wycieczce szkolnej do elektrowni wodnej w Solinie. Celem wycieczki było zapoznanie się z systemem elektroenergetycznym oraz z budową i funkcjonowaniem elektrowni wodnej. Udało nam się zobaczyć również jak wygląda wirnik hydrogeneratora, gdyż wykonywany był właśnie remont uzwojenia generatora. We wnętrzu elektrowni zwiedziliśmy najniższą galerię elektrowni, a następnie wyszliśmy na koronę elektrowni schodami (80 metrów). W drodze powrotnej z Soliny zatrzymaliśmy się również w elektrowni w Myczkowcach, która współpracuje z elektrownią solińską w tzw. „kaskadzie”.
Następnie przeszliśmy pieszo do Zwierzynia, blisko kapliczki (źródełko zdrowej wody pitnej). Po krótkim odpoczynku wróciliśmy do Myczkowiec do autobusu, a później do szkoły.