patroni04

12.06.2014 r. po raz trzeci obchodziliśmy Święto Patronów Szkoły – Walentego Lipińskiego i Mateusza Beksińskiego. Z tej okazji odbyła się uroczysta akademia, której tematem przewodnim były słowa „Moja szkoła – szkołą sukcesu i dialogu”. Trzy lata temu miał miejsce jubileusz 50 – lecia szkoły, na którym ZS3 uroczyście nadano imię patronów związanych zarówno z Sanokiem, jak też Autosanem. Prezentacja multimedialna przedstawiała  biografie patronów, ich związek z miastem Sanokiem, ale przede wszystkim sukcesy szkoły w roku 2013/2014 (przygotowali: Arkadiusz Drwięga, Jakub Banasiewicz, 1TK).

Nastąpiło również uroczyste przekazanie władzy Samorządu Uczniowskiego – absolwenci klasy 4TK, Katarzyna Mużył i Dominik Gagatko, dziękując za współpracę Dyrekcji, nauczycielom i opiekunce SU, p. Joannie Skarbowskiej-Sówka, przekazali symbolicznie władzę  nowemu Samorządowi – Joannie Ziemiańskiej (3TI, przewodnicząca SU) oraz Marioli Kopeć (2TK, zastępca). Akademię uświetnił swoim występem zespół muzyczny w składzie: Klaudia Tokarz (1TK), Paweł Libront (1TM), Tomasz Rajski (1TM). Prowadzenie akademii: Alicja Pasztyła, Natalia Rakoczy, Jakub Banasiewicz (1TK). Następnie uczniowie ZS3 udali się na sanocki cmentarz, gdzie na grobach patronów złożyli kwiaty i zapalili znicze.