11.04.2017r.  odbyła się w naszej szkole pierwsza edycja konkursu „BAZY DANYCH - Klasy IV dla Klas III”. Głównym celem konkursu jest rozwijanie u młodzieży wiedzy informatycznej z zakresu programowania PHP, obsługi baz danych MySQL oraz projektowania baz danych w programie Access, a także promowanie uczniów wyróżniających się uzdolnieniami informatycznymi. W tegorocznych zmaganiach wzięło udział 17 uczniów klas trzecich o profilu technik informatyk Zespołu Szkół Nr 3 w Sanoku.

Uczestnicy startowali w jednej dwóch kategorii: Bazy Danych Access oraz Administrowanie Bazami Danych  - PHP. Konkurs w każdej z kategorii składał się z  dwóch etapów: etap I polegał na rozwiązaniu przygotowanego na platformie Moodle testu wielokrotnego wyboru, natomiast w etapie II należało wykonać zadanie praktyczne. Rywalizacja w obu kategoriach była niezwykle wyrównana, maksymalnie można było uzyskać 23 punkty (10 za rozwiązanie testu i 13 za zadanie praktyczne).

Komisja konkursowa wyłoniła następujących zwycięzców:

W kategorii Bazy Danych Access

Miejsce I Barański Dawid klasa 3Ti (23 pt)

Miejsce II Kiczorowski Daniel klasa 3Ti (22pt)

Miejsce III Tokarz Adrian klasa 3Ti (20pt)

Podufały Patryk 3Ti (18pt), Polny Jakub 3Ti (17pt), Teper Jakub 3Ti(13pt)

W kategorii Administrowanie Bazami Danych  - PHP

Miejsce I Urban Maria klasa 3Ti (23 pt)

Miejsce II Drozd Magda klasa 3Ti (22pt)

Miejsce III Tulejbicz Kamil klasa 3Tf (21pt)

Patryk Paszkiewicz 3Ti (20pt), Szteliga Michał 3Tk (20pt), Wójcik Hubert 3Tk(19pt), Buda Łukasz 3Tf (19pt), Raczkowski Marcin 3Tk (16pt), Hałasik Bartosz 3Tk (15pt), Serwański Łukasz 3Ti (14pt), Pelczarski Karol 3Tk(14pt)

Konkurs przygotowali i przeprowadzili uczniowie klas czwartych o profilu technik informatyk:

Łukasz Rygiel z klasy 4Tf, Aneta Kwiatkowska z klasy 4Tk (stypendyści projektu Wsparcie stypendialne uczniów ponadgimnazjalnych szkół zawodowych – rok szkolny 2016/2017)oraz Maciej Słysz uczeń klasy 4Tf .

Konsultacje techniczne: Iwona Brząska