01-moto07.04.2017 r. w Regionalnym Centrum Rozwoju Edukacji w Sanoku odbył się powiatowy finał Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego. Wzięło w nim udział 8 trzyosobowych drużyn reprezentujących szkoły ponadgimnazjalne z powiatu sanockiego (z naszej szkoły 2 drużyny).

Turniej składał się z czterech  konkurencji: Przepisy ruchu drogowego, Historia motoryzacji, Sprawnościowa jazda motorowerem oraz Pierwsza pomoc przedmedyczna

Organizatorami turnieju byli: RCRE Sanok, Policja oraz Starostwo Powiatowe w Sanoku.

Cele turnieju to przede wszystkim popularyzowanie wśród młodzieży szkolnej znajomości przepisów o ruchu drogowym i wiedzy motoryzacyjnej, propagowanie kulturalnego i bezpiecznego zachowania się na drodze, propagowanie i popularyzacja wiedzy z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, przygotowanie do uczestnictwa w uprawianiu sportów motorowych.

Pierwsza drużyna  uczniów naszej szkoły w składzie Cecuła Bartosz - 4TS, Koczerski Władysław - 4TS, Fedko Daniel - 4TS zajęła pierwsze miejsce, kwalifikując się do finału wojewódzkiego, który odbędzie się 30 maja w obiektach  WORD Krosno.

Druga drużyna w składzie: Lasek Michał – 2TS, Czenczek Krystian – 2TS, Paciorek Adrian – 3TS po raz pierwszy startowała w turnieju i zajęła 6 miejsce – doświadczenie, które zdobyli, przyda się na pewno w przyszłym roku.

Opiekunem drużyn, podobnie jak w latach poprzednich, był wicedyrektor ZS nr 3 Bogusław Bałut.

W klasyfikacji indywidualnej turnieju Władysław Koczerski zajął I m-ce,  Bartosz Cecuła - III m-ce, Daniel Fedko - V m-ce. Wszyscy zdobyli  cenne nagrody ufundowane przez WORD Krosno. Zwycięska drużyna otrzymała puchar ufundowany przez Starostwo Powiatowe w Sanoku.

„Chciałbym podziękować uczniom za zaangażowanie i trud, jaki włożyli w przygotowania do turnieju. Chciałbym również podziękować Pani Beacie Nowickiej – pielęgniarce szkolnej za pomoc w przygotowaniu drużyny w  konkurencji Pierwszej Pomocy. Szkoła po raz kolejny będzie reprezentować nasz powiat na finale wojewódzkim, gdzie mam nadzieję powalczymy o zwycięstwo.”- mówił Bogusław Bałut.