01-koncert     20 grudnia 2016r. w auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Sanoku odbył się Świąteczny Koncert Charytatywny organizowany przez Zespół Szkół nr 3 i Zespół Szkół nr 5 dla podopiecznych Fundacji „Czas Nadziei”. Koncert organizowany był już po raz drugi i, jak za pierwszym razem, młodzież naszej szkoły chętnie włączyła się w zbiórkę pieniędzy. Dużo wcześniej wśród uczniów zostały rozprowadzone cegiełki – bilety wstępu na koncert. Orkiestra szkolna oraz uczniowie, których pasją jest muzyka, również postanowili uświetnić koncert swoimi występami.

I tak, Szkolna Orkiestra Dęta pod batutą Szymona Kielara wspomagana przez absolwentów oraz uczniów z innych szkół zaprezentowała utwory świąteczne. Kolejnymi wykonawcami z  naszej szkoły byli Piotr Nowickii Paweł Libront, czyli „Dzwoneczki Mikołaja”, którzy w rytmie rocka wprowadzili widownię w świąteczny nastrój. Dagmara Wójciak, Hubert Faran, PiotrNieznański i Michał Rzeszowski zaprezentowali trzy utwory  wpisujące się w atmosferę świąteczną. Uczniowie naszej szkoły, jak widać, potrafią połączyć swoje pasje z pomocą potrzebującym.

Na Świątecznym Koncercie Charytatywnym wystąpili również przedstawiciele Zespołu Szkół nr 5, Zespołu Szkół Leśnych z Leska, Państwowej Szkoły Muzycznej z Sanoka oraz Mażoretki, Gagatki, Angela Gaber Trio i Spartanie. Pomiędzy występami odbywały się licytacje oraz sprzedaż smakołyków i ozdób świątecznych.

Ważnym elementem każdego koncertu jest strona techniczna. Nasi uczniowie stanęli na wysokości zadania i zadbali o to, aby wszystko przebiegło bez zakłóceń. Zapewnili m.in. odpowiednie nagłośnienie i ustawienie sprzętu muzycznego.

Koncert Charytatywny pokazał, że ludzi o wielkich sercach chętnych do pomocy innym jest wielu. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wsparli potrzebujących i tym, którzy przyczynili się do organizacji koncertu. „Dobro zawsze powraca”.

Uczestnicy koncertu:

Orkiestra szkolna:
Tomasz Grzebień
Rafał Ćwian
Łukasz Indyk
Adrian Krzysztof
Jakub Sieńczak
Jakub Pilip
Piotr Nieznański
Dawid Błaszczak
Maciej Mokrzycki
Rafał Czyż