01-latoirlandia   Pożytecznie spędziła wakacje grupa 15 informatyków, która w  ramach Projektu Erasmus+ „Uczeń technikum wobec oczekiwań pracodawców. Rola nauczyciela zawodu w prawidłowym starcie kariery zawodowej absolwenta w świetle doświadczeń szkolnictwa zawodowego Republiki Irlandii” odbyła 28 dniowy staż w przedsiębiorstwach irlandzkich.

   Niektórzy, jak Maria Urban, Magdalena Drozd, Bartłomiej Marut oraz Jakub Polny zajęci byli tworzeniem graficznych materiałów promocyjnych dla Youghal Chamber of Commerce oraz Watkins Signs and Designs.

  Kolejna grupa, pod przywództwem Łukasza Koczery obejmująca Michała Rachwalskiego i Kamila Hoksę  zajmowała się tworzeniem interaktywnego serwisu dla firmy Go Cambio, który kojarzy podróżników z osobami oferującymi noclegi w zamian za drobne usługi (np. nauka języka). Dawid Barański oraz Daniel Kiczorowski pochłonięci byli wspomaganiem Franka Down’a w reorganizacji strony internetowej firmy Link Learning, której działalność obejmuje tworzenie szkoleniowych materiałów interaktywnych dla pracowników cateringu. W końcu Mateusz Grzebień oraz Kamil Gaworecki zaprojektowali i stworzyli stronę internetową dla sklepu oraz Gallery126, prezentującą lokalne atrakcje turystyczne.

   Odrębną grupę stanowiła czwórka pracująca w centrali TQS AT & IT Integration, międzynarodowej firmy informatycznej posiadającej oddziały w USA, Wielkiej Brytanii, Szwajcarii i Singapurze. Dominik Rzepka, Michał Szteliga, Karol Pelczarski oraz Hubert Wójcik pod okiem swojego opiekuna stażu p. Emmetta O’Connora (Director of Software Development) nie tylko mieli znaczący wkład w stworzenie  skanera energii online dla firmy Johnson and Johnson, ale również mogli pooddychać atmosferą międzynarodowego środowiska programistów. Co więcej, swoją kompetencją i wiedzą na tyle wywarli wrażenie na właścicielu firmy, pani Maire Quilty, że zastała im zaoferowana praca (oczywiście po skończeniu szkoły).  Co istotne, to od firmy wyszła oferta przyjmowania kolejnych grup stażystów z naszej szkoły.

   Jako, że staże odbywały się w wakacje, ważnym elementem były wycieczki, które odbywały się w weekendy: do historycznej stolicy Irlandii – Kilkenny,  do wodospadów Mahony oraz do Cork, ze zwiedzaniem terenów tamtejszego uniwersytetu.  Niezapomniane zostaną również rodziny goszczące, a szczególnie panie Teresa oraz Siobhan.

   Na koniec informacja dla zazdroszczących: już wkrótce rozpocznie się rekrutacja na kolejny wyjazd, tym razem w ramach kolejnego projektu Erasmus+ „Praktyki zagraniczne kluczem do kariery na europejskim rynku pracy”

Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies. Odwiedzając naszą stronę bez dokonania zmian ustawień swojej przeglądarki, wyrażasz zgodę na wykorzystanie przez nas plików cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu.
OK