horyzonty

20 listopada 2013 r. odbył się w naszej szkole II Multimedialny Projekt Humanistyczny „ Horyzonty literatury” adresowany do uczniów szkół średnich. Temat tegorocznego spotkania to  funkcjonowanie motywu powstań narodowych w literaturze. Celem przedstawianych prezentacji było zastosowanie nowoczesnych technologii informacyjnych i komunikacyjnych w naukach humanistycznych oraz pogłębienie wiedzy na temat życia pisarzy, poetów tworzących w okresie powstań narodowych.

Dyrektor szkoły, mgr inż. Krzysztof Futyma,  przywitał przybyłych gości, podkreślając, że takie wzajemne spotkania mają swój sens – nie tylko w wymiarze dydaktycznym, ale przede wszystkim wychowawczym. Młodzież na nowo uczy się dzisiaj, co tak naprawdę znaczy patriotyzm, wolność, ojczyzna.

W projekcie udział wzięły: Zespół Szkół nr 1, Zespół Szkół nr 3,  Zespół Szkół nr 4, I Liceum Ogólnokształcące (Sanok) Zespół Szkół CKR (Nowosielce).

W części naukowej projektu wykład na temat powstań narodowych w dziejach  Polski wygłosił pan mgr Piotr Kita, nauczyciel historii  I Liceum Ogólnokształcącego  w Sanoku,  który w sposób niezwykle ciekawy i interesujący przybliżył  młodzieży te szczególne karty naszej historii.

Komisja konkursowa  postanowiła przyznać następujące miejsca:

1. Zespół Szkół CKR (Nowosielce), opiekun p. Robert Piechocki
  2. Zespół Szkół nr 3 (Sanok), opiekun p. Sabina Śmiertka
  3. Zespół Szkół nr 1 (Sanok), opiekun p. Zofia Liput

ZS3 reprezentował zespół w składzie : Wojciech Szczepek, Grzegorz Ogrodnik, Katarzyna Mużył

(4 TK), który przygotował prezentację pt: „Dziś idę walczyć – Mamo”. Kolumbowie 44.

Projekt prowadzili : Dominik Gagatko (4 TK) oraz Joanna Ziemiańska (3TI).

Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy zaangażowali się i pomagali  w organizacji  projektu.