3  Od kilku już lat w naszym mieście obchodzimy Europejski Dzień Języków, 25 września 2015r. uczniowie naszej szkoły włączyli się w obchody tego święta. Pierwszym punktem programu była kolorowa parada uczniów sanockich szkół ponadgimnazjalnych, z dziedzińca zamkowego do Zespołu Szkół Nr 1. W budynku tej placówki na młodzież czekały stoiska prezentujące poszczególne kraje europejskie, które zostały zaprezentowane przez Zespoły Szkół Nr 1, Nr 2, Nr 3, Nr 4 i Nr 5 oraz I i II Liceum.

Nasi uczniowie prezentowali Grecję, dlatego też na stoisku można było zobaczyć Akropol ze świątynią Ateny – Partenonem. Obok swojej świątyni stała prawdziwa Atena, w którą wcieliła się Ewa Perkołup (3TK), towarzyszyli jej Alicja Pasztyła (3TK) - Hera, bogini niebios, opiekunka małżeństwa i rodziny, Jakub Fesiak – jako bóg mórz Posejdon, Krystian Ruchlewicz - Zeus – bóg wszystkich bogów i ludzi.

Ekspozycja była przyozdobiona barwami Grecji, czyli błękitami i bielą, a także małymi chorągiewkami, planszami z informacjami o Grecji. Dla dzieci z sanockich przedszkoli i szkół podstawowych, które nas odwiedzały czekały różne atrakcje - kolorowanki, wyklejanki i krzyżówki oraz możliwość sfotografowania się z greckimi bóstwami.
W przygotowanie materiałów na temat Grecji aktywnie włączyły się: Dominika Łukowska, Aneta Kwiatkowska, Angela Żytka, Sabina Adamska (wszystkie są uczennicami klasy 3TK).
W przygotowaniu i obsłudze naszego stoiska uczestniczyli: Alicja Litwa (3TF), Alicja Pasztyła (3TK), Ewa Perkołup (3TK), Jakub Fesiak (3TK), Krystian Ruchlewicz (3TK). Naszą szkołę w przemarszu reprezentowały klasy 3TF i 3TK. Podczas parady opiekę nad uczniami sprawowała p. Monika Fundanicz.
   Stoisko zostało przygotowane przez uczniów pod kierownictwem p. Anety Szczepanik – Sobolak i p. Anny Grzyb.