Wolontariat_013W dniu 2 grudnia 2013r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Światowego Dnia Wolontariusza, zorganizowana przez Szkolne Koło Wolontariatu we współpracy z panią prezes Powiatowego Centrum Wolontariatu Czesławą Kurasz. Wśród zaproszonych gości byli pan starosta Sebastian Niżnik, pan burmistrz Wojciech Blecharczyk, przewodniczący Komisji Oświaty p. Piotr Uruski, rektor PWSZ im. J. Grodka w Sanoku p. Elżbieta Cipora, prezes STUW p. Andrzej Pańko, dyrektor PCPR p. Janusz Paszkiewicz, dyrektor ZOZ p. Adam Siembab, redaktor naczelny „Tygodnika Sanockiego” p. Marian Struś, naczelnik Wydziału Oświaty p. Zofia Krzanowska oraz dyrektorzy sanockich szkół i opiekunowie szkolnych kół wolontariatu wraz z wolontariuszami, a także przedstawiciele sponsorów.

Podczas uroczystości pani prezes Czesława Kurasz podziękowała wszystkim wolontariuszom za pracę, trud i poświęcenie oraz wręczyła tytuły Honorowych Wolontariuszy. Tytuły otrzymali: p. starosta Sebastian Niżnik, dyrektor PSM I i II stopnia p. Andrzej Smolik (tytuł odebrała w imieniu p. A. Smolika, p. Anna Drwięga), redaktor naczelny „Tygodnika Sanockiego” p. Marian Struś i p. Krzysztof Futyma – dyrektor ZS nr 3. Podczas uroczystości słowa uznania i podziękowania otrzymała również pani Wanda Wojtuszewska, która za swoją długoletnią pracę w wolontariacie, trud i poświecenie została wyróżniona przez władze państwowe.

Całą uroczystość uświetnił przepiękny śpiew Klaudii Sąsiadek oraz występ naszej szkolnej orkiestry.

Po zakończeniu części oficjalnej wszyscy goście oraz wolontariusze zostali zaproszeni na poczęstunek, którego sponsorami byli piekarnia „Jadczyszyn”, cukiernia Jan i Adam Pierz, Firmy: Automet, PASS-POL, Ciarko, PGNiG oraz Podkarpacki Bank Spółdzielczy.