IMG 2331

13.05.2015r. uczniowie klas elektrycznych, mechatronicznych i informatycznych naszej szkoły wzięli udział w wycieczce do rozdzielni WN/SN w Iskrzyni koło Krosna. Rozdzielnia Iskrzynia rozdziela energię elektryczną na cały region bieszczadzki oraz na Słowację. Ponadto włączona jest do europejskiego systemu energetycznego i w razie potrzeby transferuje energię w inne regiony Europy.

W czasie zwiedzania poznaliśmy:
- budowę i zasadę działania poszczególnych urządzeń rozdzielni (wyłączniki, odłączniki, dławiki, transformatory, przekładniki prądowe i napięciowe, itp. )
- zasady funkcjonowania rozdzielni w systemie energetycznym,
- zasady kompensacji mocy biernej w sieciach el-en,
- zasady wykonywania bieżących konserwacji i napraw w rozdzielni.

Opiekunami wycieczki byli:  p. Jerzy Szymański, p. Grzegorz Burnatowski.