film 02   Nasi uczniowie – Arkadiusz Drwięga (klasa 2TK) i Piotr Wołoszyn (klasa 3TK) wzięli udział w konkursie dziennikarskim „Moje i... zasłyszane", organizowanym przez Bibliotekę Pedagogiczną w Krośnie we współpracy z Polskim Radio Rzeszów, tygodnikiem „Nowe Podkarpacie", TV „Obiektyw", serwisem informacyjnym Neon, serwisem informacyjnym KrosnoCity.pl. Celem konkursu było przygotowanie reportażu w dowolnej formie, którego temat miał dotyczyć aktualnych problemów współczesnego środowiska.
   Przedstawiciele naszej szkoły przygotowali na konkurs reportaż filmowy pt. „Lans i kasa, czyli fura, skóra i komóra w prezencie od Europy...", który został bardzo wysoko oceniony przez jury. Dodatkowo, Radio Rzeszów przyznało tej pracy szczególne wyróżnienie za podejmowany temat, jego realizację, formę i sposób wykonania.

Ufundowana nagroda jest dla uczniów bardzo cenna, gdyż jest to m.in. udział w warsztatach prowadzonych przez doświadczoną dziennikarkę wspomnianej stacji radiowej – panią Renatę Machnik. Zajęcia te zostaną zorganizowane na terenie Zespołu Szkół Nr 3 w Sanoku, dzięki czemu większa liczba uczniów będzie mogła sprawdzić swoje umiejętności w praktyce podczas nagrywania i przetwarzania sfery dźwiękowej, w trakcie montażu i opracowywania audycji radiowych. Nagrodzeni uczniowie, pod czujnym okiem dziennikarzy Radia Rzeszów, przygotują nową formę swojego reportażu i z filmu stworzą audycję radiową, która zostanie wyemitowana na antenie wspomnianej stacji. Udział w nagraniach to ważny element w rozwoju umiejętności młodzieży. Wizyta w jednej z najważniejszych stacji radiowych południowo – wschodniej Polski być może przyniesie dłuższą współpracę; jeśli nasi uczniowie nadal będą zachwycać swoją kreatywnością i umiejętnościami to kariera i staż w Radio Rzeszów mogą być już tylko uwieńczeniem ich sukcesu.
   Warto wspomnieć, że przygotowany na potrzeby konkursu film porusza narastający w ostatnich czasach problem eurosieroctwa. Arkadiusz Drwięga i Piotr Wołoszyn (uczniowie technikum informatycznego) pod opieką pani Edyty Kulawiak – Roman poszerzani swoje wiadomości z zakresu dziennikarstwa reportażowego, opracowywania scenariuszy, selekcjonowania wiadomości, przygotowywania materiału filmowego. Dodatkowo kształcili swoje umiejętności czysto techniczne – począwszy od operowania kamerą, aparatem fotograficznym po komputerowe opracowanie materiału filmowego – wizualnego i dźwiękowego.
   Jak okazuje się Zespół Szkół Nr 3 w Sanoku to placówka, która kształci kompleksowo. Kładzie nacisk nie tylko na umiejętności zawodowe, przedmioty ścisłe, ale rozwija także zainteresowania humanistyczne. Efektem połączenia tych pasji jest wspomniana praca filmowa. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies. Odwiedzając naszą stronę bez dokonania zmian ustawień swojej przeglądarki, wyrażasz zgodę na wykorzystanie przez nas plików cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu.
OK