parada   W dniu 30 kwietnia 2015r. odbyła się VII Młodzieżowa Parada Niepodległości. Jest to impreza organizowana co roku przez Starostwo Powiatowe w Sanoku. Biorą w niej udział prawie wszystkie sanockie szkoły. W czasie parady młodzież ma za zadanie zaprezentować wybitną postać lub wydarzenie z historii Polski.
   Naszą szkołę reprezentowała klasa 2TB, a opiekę sprawowały p. Monika Fundanicz i p. Joanna Skarobwska. Uczniowie wcielili się w rolę robotników Stoczni Gdańskiej, którzy masowo strajkowali w roku 1980.

Działania podjęte przez tych robotników były brzemienne w skutkach dla historii naszego kraju, gdyż w rezultacie przyczyniły się do upadku komunizmu w Polsce. Na czele grupy maszerował Lech Wałęsa – przywódca strajkujących oraz ks. Jerzy Popiełuszko kapelan „Solidarności". Pochód przeszedł ulicami miasta, prezentując się mieszkańcom. W trakcie przemarszu młodzież składała kwiaty pod pomnikami:
- „Sokolnikem " Klub Kino,
- Pomnikiem 2 PSP – PWSZ
- Pomnikiem WOP-istów (poniżej SDK)
Reprezentanci każdej ze szkół złożyli wiązankę pod Pomnikiem „Synów Ziemi Sanockiej".
Na końcu odegrano Hymn Państwowy.