turniej4

17.04.2015 r. w Regionalnym Centrum Rozwoju Edukacji w Sanoku odbył się powiatowy finał Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego. Wzięło w nim udział 8 trzyosobowych drużyn reprezentujących szkoły ponadgimnazjalne z powiatu sanockiego  (z naszej szkoły 2 drużyny).

Turniej składał się z trzech  konkurencji:   Przepisy ruchu drogowego, Sprawnościowa jazda motorowerem oraz Pierwsza pomoc przedmedyczna.  Organizatorami turnieju byli: RCRE Sanok, Policja oraz Starostwo Powiatowe w Sanoku.

Cele turnieju to przede wszystkim popularyzowanie wśród młodzieży szkolnej znajomości przepisów o ruchu drogowym i wiedzy motoryzacyjnej, propagowanie kulturalnego i bezpiecznego zachowania się na drodze, propagowanie i popularyzacja wiedzy z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, przygotowanie do uczestnictwa w uprawianiu sportów motorowych.

Drużyny  uczniów  naszej szkoły  zajęły dwa pierwsze miejsca.

I miejsce - drużyna w składzie:
                Cecuła Bartosz  - 2TS,
                 Konrad Duduś - 3TF,
                 Fedko Daniel - 3TS
  – drużyna uzyskała awans do finału wojewódzkiego.

II miejsce - drużyna w składzie:
                  Cwynar  Mateusz – 2TS,
                   Suchar Mateusz – 2TS,
                   Kaczmar Sebastian - 3TS.

Opiekunem, podobnie jak w latach poprzednich, był wicedyrektor ZS nr 3 Bogusław Bałut.

Nasi uczniowie musieli się wykazać znajomością bardzo szczegółowych przepisów ruchu drogowego. O zwycięstwie w bardzo wyrównanej rywalizacji (24 uczestników turnieju) zadecydowała konkurencja jazdy sprawnościowej motorowerem oraz bardzo dobre wyniki w teście z przepisów ruchu drogowergo. W klasyfikacji indywidualnej turnieju Bartosz Cecuła zajął I m-ce, Konrad Duduś - II m-ce, Mateusz Suchar - III m-ce, Daniel Fedko - IV m-ce, a Sebastian Kaczmar - V m-ce.  Wszyscy zdobyli bardzo cenne nagrody ufundowane przez WORD Krosno oraz RCRE Sanok.

„Chciałbym podziękować uczniom za zaangażowanie i trud, jaki włożyli w przygotowania do turnieju. Chciałbym również podziękować Panu Łukaszowi Kudlikowi za pomoc w przygotowaniu drużyny oraz RCRE za to, że turniej „coraz bardziej się rozwija”.  Jakby nie deszcz, to zajęlibyśmy 6 pierwszych miejsc w klasyfikacji indywidualnej, a tak Mateusz miał trochę pecha. Szkoła po raz kolejny będzie reprezentować nasz powiat na finale wojewódzkim (8 maja w Rzeszowie), gdzie mam nadzieję powalczymy o zwycięstwo. ”- mówił Bogusław Bałut.