ang-niem 01Dnia 10.04.2015r. miał miejsce w naszej szkole drużynowy konkurs pod nazwą „ Potyczki angielsko-niemieckie". Stanowił on dobrą okazję do wykazania się umiejętnościami językowymi w zakresie języka angielskiego i niemieckiego oraz wiedzą historyczną i geograficzną dotyczącą Wielkiej Brytanii oraz państw niemieckojęzycznych. W szranki stanęły cztery czteroosobowe drużyny z klas drugich i trzecich, by walczyć o miano najlepszych. Konkurs podzielony był na trzy etapy, z których każdy był osobno punktowany.

W części anglojęzycznej uczniowie mieli za zadanie ułożyć we właściwej kolejności fragmenty dowcipu, napisać i zaprezentować krótką historyjkę, wyeliminować w tekście niepotrzebne wyrazy oraz uzupełnić luki w piosence Johna Lennona „Imagine".
Pytania z części realioznawczej dotyczyły ważnych miejsc, wydarzeń i osób związanych z Wielką Brytanią i państwami niemieckojęzycznymi. Przedstawione na rzutniku slajdy z ilustracjami stanowiły stosowną pomoc w udzielaniu odpowiedzi na pytania.
Część niemieckojęzyczna obejmowała znajomość czasu przeszłego Perfekt, przysłów niemieckich, reakcji językowych w różnych sytuacjach dnia codziennego, uzupełnienie słów w tekście piosenki zespołu Rammstein „Ohne dich" oraz jak najszybsze zaprezentowanie łamańców językowych.
Podczas konkursu towarzyszył nam zespół muzyczny w składzie: Łukasz Draht (kl.3TI), Oliwia Orlof (I LO), Karola Szczepan (II LO), który nie tylko umilił nam czas, ale również swoim „mocnym graniem" dodał uczestnikom konkursu animuszu do walki.
Wszyscy uczniowie walczyli dzielnie, wspierając się nawzajem w drużynach swoją wiedzą i umiejętnościami. Po zsumowaniu punktów z trzech części konkursowych wynik był następujący:
I miejsce - drużyna kl.2TM / 2TK w składzie: Kamil Semenowicz, Grzegorz Obuch, Mateusz Wojtoń, Jakub Fesiak
II miejsce – drużyna kl. 3TM w składzie: Jakub Pałys, Łukasz Rak, Maciej Tkacz, Radosław Wójcicki
III miejsce – drużyna kl. 3TI w składzie: Patryk Biega, Łukasz Kowalski, Jarosław Maliszewski, Marcin Janiszewski
IV miejsce – drużyna kl. 3TK w składzie: Paweł Cecuła, Marek Czopor, Dawid Kłodowski, Łukasz Węgrzyniak.
Zwycięzcom oraz pozostałym uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów w nauce obu języków obcych, jak również zdobywaniu wiedzy historycznej i geograficznej.
Serdecznie dziękujemy także zespołowi muzycznemu za profesjonalny występ.

Renata Pilch, Monika Fundanicz,
Urszula Woźniak, Beata Leszczyszyn