DSCF4199    30 marca w murach naszej szkoły odbył się pierwszy konkurs układania kostki Rubika na czas.
Konkurs w tym roku był adresowany do uczniów szkół gimnazjalnych i podstawowych.
Do konkursu przystąpiło 18 uczniów w różnym wieku. Dzięki uprzejmości firmy SpeedCube, która udostępniła profesjonalne maty oraz zegary do układania kostki Rubika, zawodnicy mogli poczuć się jak na profesjonalnych zawodach w tej dyscyplinie. Wielkie emocje i ogromna rywalizacja towarzyszyła zawodnikom w czasie trwania całego konkursu. Najbardziej emocjonujący był sam finał, gdzie uczniowie tak szybko układali kostki, że kilka kostek się rozsypało w drobny mak. Zwycięzcą konkursu został Jakub Śmigiel z III gimnazjum w Sanoku. Ułożenie kostki 3*3 zajęło mu 29,2s. Na chwilę obecną rekord świata w układaniu tej kostki wynosi 5,55s.

Sprawną obsługę konkursu zapewniła piątka naszych uczniów z klasy 4TM, to jest Przemek Michoń, Marcin Piszko, Adam Szpiech, Dawid Maczużak i Sławek Kurdziel dzięki ich zaangażowaniu konkurs przebiegł bardzo sprawnie jak na profesjonalnych zawodach. Na zwycięzców oprócz pucharu Dyrektora ZS nr 3, czekały atrakcyjne nagrody ufundowane przez sponsorów konkursu, firmy Speed Cube, Merlin i Trans– Gaz. Wszystkich pasjonatów układania kostki Rubika zapraszamy na drugą edycję tego konkursu w następnym roku szkolnym. Na koniec dla tych co jeszcze nie słyszeli o kostce Rubika dodajmy, że jest to bardzo popularna zabawka logiczna, która już ponad 40 lat zachwyca ludzi w różnym wieku. Kluczem do jej rozgryzienia jest oczywiście matematyka, aby ją ułożyć należy opracować algorytmy, które w jak najkrótszym czasie pozwolą ułożyć tą kostkę. Kostka Rubika to nie tylko naprawdę świetna zabawa, ale przede wszystkim doskonała gra logiczna, która w ogromnym stopniu może rozwijać dosłownie u każdego z nas tak przecież potrzebną umiejętność sprawnego myślenia oraz łączenia ze sobą pewnych faktów.

ZOBACZ: www.kostkarubika.org