W poniedziałek 11 października klasa II TS wybrała się na wycieczkę na zaporę w Solinie. Opiekę nad nami sprawowali p. Ewa Hawryłko i p. Jerzy Szymański. Zbiórka była o godzinie 8.00. Wszyscy byli punktualnie i 10 minut później wyjechaliśmy w stronę Soliny. Po drodze zabraliśmy jeszcze kilku kolegów. Kiedy dojechaliśmy na miejsce, pani, która tam pracowała, posadziła nas w sali, która znajdowała się w małym budynku, a następnie pooglądaliśmy film, który opowiadał o historii zapory. Po skończeniu oglądania wyszliśmy przed budynek. Po chwili przyjechał nasz przewodnik.

Ruszyliśmy z nim w stronę zapory. Dowiedzieliśmy się że zapora ma 81,8 m wysokości i 664,8 m długości i może pomieścić 472 mln m3 wody. Weszliśmy do kolejnego budynku gdzie znajdowały się turbiny. W Zaporze Solińskiej znajduje się elektrownia wodna, która ma moc 200 MW. Następnie po wyjsciu z budynku weszliśmy do środka zapory. Przewodnik oprowadzał nas po tzw. galeriach (są to korytarze w zaporze) i opowiadał następne ciekawostki dotyczące zapory. Po zakończeniu zakończeniu oprowadzania, przewodnik zadał nam kilka pytań dotyczących obiektu, który zwiedzaliśmy. Każdy z nas doskonale odpowiadał na każde zadane pytanie. Następnie udaliśmy się do elektrowni wodnej w Myczkowcach. Z powodu remontu zwiedzanie nie było możliwe, więc poszliśmy do źródełka. W drodze powrotnej odwiedziliśmy cmentarz Żydowski w Lesku i Kamień Leski. Po zakończeniu zwiedzania cmentarza poszliśmy do autobusu i udaliśmy się w drogę powrotną do Sanoka. Około godziny 12:00 byliśmy w szkole i wszyscy rozeszli się.

Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies. Odwiedzając naszą stronę bez dokonania zmian ustawień swojej przeglądarki, wyrażasz zgodę na wykorzystanie przez nas plików cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu.
OK