orto_2W piątek – 28 marca tego roku – odbyła się XII edycja konkursu o tytuł Sanockiego Mistrza Ortografii. Zwracając uwagę na liczbę uczestników tych zmagań można przypuszczać, że młodzież ma sentyment do swojego języka ojczystego – pragnie zgłębiać jego tajniki, jednak wyniki pokazują, że jest to dość trudne zadanie. W gronie przybyłych uczniów nawet osoba, która zajęła pierwsze miejsce nie napisała bezbłędnie dyktanda ortograficznego. Mimo to, wśród laureatów najwyższych lokat były nieznaczne różnice – często dotyczące błędów interpunkcyjnych.

Pod opieką p. Edyty Kulawiak – Roman przedstawiciele naszej szkoły mieli możliwość uczestniczyć w niniejszych potyczkach ortograficznych. Zespół Szkół Nr 3 reprezentowali: Miłosz Osadczuk, Paweł Filipowicz, Jakub Szatkowski, Michał Kuliga i Ireneusz Pietryka. Reprezentacja naszej szkoły jak zawsze pokazała się od najlepszej strony, choć… no cóż, to nie wystarczyło w zdobyciu tytułu Mistrza.

Wśród laureatów znalazł się nasz kolega – Miłosz Osadczuk.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i zachęcamy do udziału za rok!