moto05   10.04.2014 r. w Regionalnym Centrum Rozwoju Edukacji w Sanoku odbył się powiatowy finał Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego. Wzięło w nim udział 8 trzyosobowych drużyn reprezentujących szkoły ponadgimnazjalne z powiatu sanockiego
(z naszej szkoły 2 drużyny).

Turniej składał się z dwóch konkurencji:   Przepisy ruchu drogowego oraz Sprawnościowa jazda motorowerem.  Organizatorami turnieju byli: RCRE Sanok, Policja oraz Starostwo Powiatowe w Sanoku.

Cele turnieju to przede wszystkim popularyzowanie wśród młodzieży szkolnej znajomości przepisów o ruchu drogowym i wiedzy motoryzacyjnej, propagowanie kulturalnego i bezpiecznego zachowania się jako uczestnik ruchu drogowego, propagowanie i popularyzacja wiedzy z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, przygotowanie do uczestnictwa w uprawianiu sportów motorowych.

Drużyny  uczniów  naszej szkoły  zajęły dwa pierwsze miejsca.

I miejsce drużyna w składzie:
                 Artur Czebieniak - 2TF,
                 Konrad Duduś - 2TF,
                 Mateusz Mazur - 3TB
  – drużyna uzyskała awans do finału wojewódzkiego.

II miejsce drużyna w składzie:
                   Szymon Silarski - 4TE,
                   Bartosz Marszał - 4TE,
                   Paweł Kuzian - 3TS.

Opiekunem, podobnie jak w latach poprzednich, był wicedyrektor ZS nr 3 Bogusław Bałut.

Nasi uczniowie musieli się wykazać znajomością bardzo szczegółowych przepisów ruchu drogowego. O zwycięstwie w bardzo wyrównanej rywalizacji (24 uczestników turnieju) zadecydowała konkurencja jazdy sprawnościowej motorowerem. W klasyfikacji indywidualnej turnieju Mateusz Mazur zajął I m-ce, Szymon Silarski - III m-ce, Bartosz Marszał - IV m-ce, Artur Czebieniak - V m-ce, a Konrad Duduś - VI m-ce.  Wszyscy zdobyli cenne nagrody ufundowane przez WORD Krosno oraz RCRE Sanok.

„Chciałbym podziękować uczniom za zaangażowanie i trud, jaki włożyli w przygotowania do turnieju. Szkoła po raz kolejny będzie reprezentować nasz powiat na finale wojewódzkim, gdzie mam nadzieję powalczymy o zwycięstwo”- mówił Bogusław Bałut.