Nasza szkoła znalazła się w Ogólnopolskim Ranking Szkół Ponadgimnazjalnych, przygotowywanym przez Perspektywy i Rzeczpospolitą. Zajęliśmy 2-gie miejsce w powiecie tuż za Zespołem Szkół Nr1, 17-te miejsce w rankingu wojewódzkim i wysokie 206-te miejsce w rankingu ogólnopolskim Na listach znalazły się tylko cztery sanockie szkoły. W kategorii liceów: 1LO i 2LO, w kategorii techników: ZS Nr1 i ZS Nr3.
       Celem rankingu jest dostarczenie uczniom, rodzicom i pracownikom informacji o tym, jak oceniane są polskie szkoły ponadgimnazjalne – licea ogólnokształcące i technika. W ustalaniu oceny pod uwagę wzięto cztery kryteria:

1. sukcesy szkoły w olimpiadach przedmiotowych i zawodowych
2. wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych
3. wyniki matury z przedmiotów dodatkowych
4. ocena szkoły przez kadrę akademicką.

Dziękujemy uczniom, absolwentom, rodzicom, nauczycielom i wszystkim pracownikom szkoły
za tworzenie pozytywnego wizerunku Zespołu Szkół Nr3.
Życzymy dalszych sukcesów.
Zachęcamy gimnazjalistów do podjęcia nauki w Naszej Szkole.

esanok

ranking ogólnopolski