Dnia 2 marca 2012r dwie uczennice naszej szkoły Nikola Tomczak i Agnieszka Gagatko uczestniczyły w konferencji Kobieta Aktywna. Odbyła się ona już po raz 3 na Podkarpaciu. Patronatem była Pani Anna Komorowska Pierwsza Dama RP, a organizatorką Pani Elżbieta Łukacijewska Poseł do Parlamentu Europejskiego. Spotkanie odbyło się w Hotelu Prezydenckim w Rzeszowie. W tym roku konferencja była podzielona na dwie części zatytułowane „Siła Młodości” oraz „Siła Doświadczenia”. W pierwszej części wzięły udział:

• Olga Frycz, Aktorka Młodego Pokolenia,
  • Marta Podulka, Wokalistka Zespołu 7Sekund, Finalistka programu "Mam Talent"
  • Justyna Szepieniec, Przedsiębiorca, Podróżniczka, Himalaistka
  • Izabela Kołodziej, Studentka, Liderka Organizacji Młodzieżowych

Natomiast w drugiej:

• Jolanta Kwaśniewska, Prezes Fundacji "Porozumienie bez barier"
  • Iga Dżochowska, Dyrektor Centrum Kultury Japońskiej w Przemyślu
  • Małgorzata Kucharska, Prezes Podkarpackiego Klubu Biznesu
  • Danuta Kowalczyk, Prezes Towarzystwa Rodzin Wielodzietnych

Nad miłą atmosferą spotkania czuwał prowadzący, znamy dziennikarz i satyryk Artur Andrus. Panie opowiadały o swoim życiu, karierze zawodowej i relacjach rodzinnych. Mówiły jaki wpływ na ich życie ma to, że są kobietami aktywnymi. Definiowały w swoim przekonaniu pojęcie kobiety aktywnej oraz czy same uważają się za takie kobiety. Konferencja została uatrakcyjniona występami piosenkarki Marty Podulki oraz japońskiej pianistki Atsuki Ogawy. Na zakończenie każda z uczestniczek została obdarowana śliczną różą oraz zaproszeniem na poczęstunek.