ja-titan-logo-s

8 stycznia 2012 r. rozpoczął się od umieszczenia raportu zerowego I-szej rundy  XIX-ty Ogólnopolski Konkurs JA Titan 2012. W konkursie startujemy już po raz trzeci.
W tej edycji naszą szkołę reprezentowały trzy drużyny złożone z uczniów klasy IITi:

WeedSmokers (w składzie: Wojciech Ogrodnik, Maciej Tomoń, Konrad Szałankiewicz);
NieWiem (w składzie: Nikola Tomczak, Mateusz Rycyk);
DHMaszin (w składzie: Rafał Skotnicki, Arek Łomnicki, Jakub Radzięciak).

02.03.2012r. zakończył się III etap Ogólnopolskiego Konkursu Zarządzania Firmą  JA Titan 2012.
Miło nam poinformować, że dwum drużynom : NieWiem i DHMaszin udało się zagrać w rundzie III-ciej , a drużynie WeedSmokers w II-giej rundzie konkursu (do II-giej rundy zakwalifikowano 256 z  967 drużyn biorących udział w konkursie). Nie zagramy w IV-tej rundzie do której zakwalifikowały się tylko  64 drużyny, w rozgrywkach finałowych zmierzy się tylko 8 zespołów z całej Polski.

Wszystkim Zespołom gratulujemy!!!

Chętnych do udziału w zmaganiach konkursowych "JA TITAN"  zapraszamy w przyszłym roku.
www.junior.org.pl

Ogólnopolski Konkurs oparty na grze symulacyjnej z zakresu zarządzania przedsiębiorstwem kierowany jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych w całym kraju. "Zarządzania firmą" organizuje Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości w Warszawie. "JA TITAN" to komputerowa symulacja wirtualnych firm konkurujących ze sobą. W trakcie anglojęzycznej gry uczniowie zdobywają oraz weryfikują wiedzę biznesową z różnych obszarów funkcjonowania firmy bez ponoszenia ryzyka, które towarzyszy decyzjom w rzeczywistości rynkowej. Uczestnicy "Titana" ćwiczą i rozwiją wiedzę z zakresu: zarządzania strategicznego, myślenia analitycznego, analizy finansowej, podejmowania decyzji.

Zadaniem firmy (drużyny) jest osiągnięcie lepszych wyników od konkurencji w kategorii zysków, sprzedaży i udziału w rynku, dzięki podejmowanym trafnym decyzjom. Gra składa się z IV rund, które przebiegają w różnych warunkach ekonomicznych (recesja, inflacja, wzrost gospodarczy, równowaga rynkowa). W trakcie gry uczniowie mają możliwość przekonania się o przydatności posiadania wiedzy teoretycznej do podejmowania trafnych decyzji gospodarczych, prowadzących drużynę do zwycięstwa w symulowanej konkurencji na rynku tego samego produktu.

www.junior.org.pl
Wykaz drużyn biorących udział w konkursie
Jesteś przedsiębiorczy? Zwiększ skuteczność podejmowania decyzji.

opiekun uczniów: Iwona Brząska