fizyka wokół nas

Pod takim tytułem odbyły się w naszej szkole pokazy z fizyki. Impreza ta była organizowana w ramach projektu unijnego Feniks. Panowie dr Piotr Potera i dr Grzegorz Wisz zaprezentowali genezę powstania przedmiotów codziennego użytku takich jak głośnik, baterie słoneczne czy silnik elektryczny. Pokazy miały na celu ukazanie prawdziwego zastosowania fizyki oraz zachęcenia do jej zgłębiania.

W pokazach wzięła udział grupa około 30 osób; uczniowie klasy 2TM oraz członkowie grupy „Feniks”.