dbi

30.03.2012 zakończyliśmy rozpoczęte 7 lutego obchody Dnia Bezpiecznego Internetu. W akcji wzięliśmy udział już po raz trzeci. Wszystkie działania były realizowane pod hasłem:

"Wspólnie odkrywamy cyfrowy świat! Bezpiecznie!".
Szkolne hasło DBI 2012:
Odkrywaj Internet wspólnie z młodszym rodzeństwem i rodzicami.
"Ucz bezpiecznie korzystać z zasobów sieci."

W DBI wzięli udział wybrani uczniowie klas II, III i IV. Ucząc się, wspólnie opracowywaliśmy prezentacje, publikacje i biuletyny dotyczące bezpiecznego korzystania z sieci internetowej. W naszej szkole zostały przeprowadzone lekcje dotyczące bezpieczeństwa w świecie wirtualnym. Uczniowie dzielili się swoimi doświadczeniami z kolegami z klasy oraz własnym rodzeństwem i rodzicami. Wspólnie tworzyliśmy szkolny kurs DBI 2012.

Kontynuując realizację szkolnego hasła Dnia Bezpiecznego Internetu, nauczyciel naszej szkoły Marek Stawarczyk (biegły sądowy) przeprowadził prelekcję dla pedagogów szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu powiatu Sanok na konferencji naukowej zorganizowanej przez Komendę Powiatową Policji w Sanoku przy współpracy z Urzędem MiastaPrzedstawione zagadnienia dotyczyły cyberprzemocy i cyberprzestępczości. Spotkanie miało na celu udoskonalenie procedur współpracy pomiędzy różnymi instytucjami głównie w zakresie przemocy i przestępczości wirtualnej, która współcześnie jest dużym zagrożeniem dla młodzieży.

artykuł w esanok

Zachęcamy do odwiedzenia kursu DBI 2012  w ZS3 na platformie Moodle

W zasobach kursu między innymi prezentacja ze spotkania z pedagogami w Sanoku oraz relacje uczniów z doświadczeń w świecie wirtualnym.

Organizatorami tegorocznego DBI w ZS3 byli: Marek Stawarczyk, Iwona Brząska.