absolwenci_1325 kwietnia 2014 roku kolejny rocznik uczniów Zespołu Szkół nr 3 pożegnał się z naszą szkołą. Uroczystość rozpoczęła się akademią, na której zgromadzili się uczniowie klas czwartych Technikum, wychowawcy i nauczyciele oraz dyrektorzy.

Uczniowie młodszych klas przygotowali program artystyczny. Nie zabrakło skeczów z humorem i wzruszających pożegnalnych piosenek. Przygotowana specjalnie na tę okazję prezentacja multimedialna „Ale to już było” przypomniała zgromadzonym wiele wspólnie przeżytych wydarzeń z życia szkolnego
                  - Eh, niejednemu łza się w oku zakręciła…

Oficjalną część uroczystości zakończyły skierowane do byłych już uczniów życzenia spełnienia marzeń i powodzenia w dorosłym życiu, składane przez dyrektora mgr inż. Krzysztofa Futymę.

Po opuszczeniu sali był czas, żeby wraz z wychowawcami w swoich zespołach klasowych z uśmiechem na ustach podsumować minione lata. Rozdano świadectwa ukończenia szkoły, najlepszym - świadectwa z czerwonym paskiem potwierdzające ukończenie nauki z wyróżnieniem. Pamiątkowe nagrody otrzymali uczniowie, którzy osiągnęli bardzo dobre oceny w nauce i  zachowaniu, angażowali się w pracę na rzecz społeczności szkolnej, bądź godnie reprezentowali szkołę w zawodach sportowych.

Jeszcze tylko bukiety kwiatów wręczane w ramach podziękowania wychowawcom i nauczycielom,
                           jeszcze tylko….

Przed Wami nadzieje, niepokoje, niepewność,
mozolne szukanie drogi i prawdy życia.
Znaki zapytania na różnych drogach,
na krzyżujących się niekiedy ścieżkach.

Drogie koleżanki i koledzy
każdy z Was współtworzył tę szkołę,
sprawił, że jest ona właśnie taka a nie inna.
Każdy zostawia tu kawałek siebie.

Życzymy Wam,aby podróż w dorosłe życie była ciekawa,
pełna przygód i doświadczeń, sukcesów.

Życzymy Wam prawdziwej radości,
której nie daje ani wygoda, ani bogactwo, ani ludzka pochwała
- daje ją zrobienie czegoś wartościowego.

Życzymy Wam, abyście nie zatracili przyjaźni między sobą,
gdyż przyjaźń podwaja radość.

Życzymy Wam takiej pracy,
która sprawi radość i pozwoli żyć dostatnio.

Życzymy Wam spotkań z takimi ludźmi,
którzy będą Was kochać,
którzy w chwilach trudnych dodadzą Wam odwagi,
którzy Was pocieszą, gdy przyjdzie na Was godzina smutku i rozstania.

Życzymy Wam byście mogli codziennie przeczytać dobry wiersz,
wysłuchać chociażby jednej piosenki, zobaczyć wyśmienity obraz
i - gdyby to było możliwe - powiedzieć kilka rozsądnych słów.

Życzymy, by uczucie lęku było bezpodstawne,
a nadzieje i oczekiwania spełnione.

Życzymy, by każdy z Was w nowym środowisku
spotkał oddaną bratnią duszę,
by zawarta przyjaźń okazała się szczera i wierna.

Życzymy, by słoneczne opiekło Was złoto,
by wiatry żywiczne owiały,
by wakacyjne przygody i przeżycia
ułożyły się w letni, pastelowy pejzaż radości i szczęścia.

Teraz pozostaje nam trzymać mocno kciuki za naszych uczniów,
których niedługo czekają egzaminy – maturalny i zawodowy.

Powodzenia!

Akademię przygotowali uczniowie: Natalia Rakoczy 1 tk, Vanesa Dymek 1tk,  Sabina Adamska 1tk,  Angela Żytka 1tk,  Paweł Libront 1tm, Piotr Nowicki 1tm,  Tomasz Stabryła 1te,   Jacek Moczarny 1tk, Arkadiusz Drwięga 1tk, Karol Bonarski 1tm , Kaml Jagieła 3tk.

Fot: mgr Roman Rymar