dyplom1

W dniach 18-22 maja 2012 w ośrodku „Berdo” w Myczkowcach miał miejsce XV zlot grup ekologicznych, które wypełniły wszystkie zadania HOAE „Florek”. Na zlot otrzymała zaproszenie również nasza grupa. Zajęliśmy IV-te miejsce w XXIII edycji Harcerskiej Ogólnopolskiej Akcji Ekologicznej "Florek". Otrzymaliśmy dyplom za zajęcie III-go miejsca w konkursie o krzewie kłokoczka. Zajęliśmy VII miejsce za przygotowanie wystawy konkursowej.

To już XXIII edycja Ogólnopolskiej Harcerskiej Akcji Ekologicznej „Florek”. Poszczególne zadania wykonywane przez koła ekologiczne i drużyny harcerskie z całej Polski w 2011 roku - Międzynarodowym Roku Lasów – dotyczyły lasu. W działaniach na rzecz lasu wzięło udział 27 zespołów. W tej akcji uczniowie ZS3 biorą udział trzeci raz. W wykonywaniu tegorocznych zadań  uczniów naszej szkoły wspomagał Leśniczy Leśnictwa Liszna Pan Marek Wilk, któremu serdecznie dziękujemy.

Na zlocie w ośrodku Berdo w Myczkowcach - podczas podsumowania akcji, zaprezentowaliśmy rezultaty całorocznej pracy ekologicznej wykonywanej przez uczniów naszej szkoły, wykonaliśmy wystawę konkursową, wzięliśmy udział w grze terenowej. Odbyliśmy pieszą wycieczkę do ośrodka Caritas, gdzie zobaczyliśmy m.in. Ogród Biblijny, miniatury sakralnej architektury drewnianej oraz mini zoo. Wysłuchaliśmy prelekcji o krzewie kłokoczka przeprowadzonej przez Pana Leśniczego Łukasza Dziubana z Nadleśnictwa Orelec. Jedną krzewinkę przywieźliśmy do posadzenia obok szkoły.

Na zlocie w Myczkowcach Zespół Szkół Nr 3 w Sanoku reprezentowali:  Nikola Tomczak, Natalia Babiarz, Dawid Sobota i Michał Rakoczy. Zadania HOAE „Florek” wykonywali uczniowie klas 3LZ, 2TI, 2TK, 1Tf i 3TK.

Zapraszamy do obejrzenia dyplomów:

GALERIA ZDJĘĆ