pp04     3 i 10 grudnia 2012r. nauczyciele Zespołu Szkół Nr 3 uczestniczyli w szkoleniu z zakresu udzielania pierwszej pomocy zorganizowanym przez Zakład Ratownictwa Medycznego Instytutu Medycznego Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Jana Grodka w Sanoku.

Szkolenie przeprowadzili pracownicy PWSZ: p.Lucyna Gazdowicz, p.Marcin Wojcieszak oraz studenci: Natalia Niemiec, Paulina Kurnik, Kamil Janowski, Jakub Filik, Rafał Szmyd, Mariusz Mielnikiewicz, Bartosz Pulnar, którym dziękujemy za fachowe porady, odpowiedzi na wszystkie dociekliwe pytania oraz za miłą atmosferę na spotkaniach. Dziękujemy również Pani Rektor  PWSZ w Sanoku za umożliwienie przeprowadzenia szkolenia.

Na zajęciach zostały przedstawione zagadnienia dotyczące zabiegów resuscytacyjnych, zastosowania automatycznych defibrylatorów zewnętrznych, a także postępowania w przypadku złamań, krwotoków, udławienia, omdlenia, porażenia prądem czy oparzenia. Co najważniejsze, uczestnicy kursu swoje umiejętności mogli poćwiczyć na fantomach.