katyn 1

W dniu 13 kwietnia 2015 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbył się konkurs pt. „Katyń Pamiętamy". Zakres tematyczny konkursu obejmował:
• Zbrodnię katyńską.
• Odkrywanie prawdy katyńskiej.
• Udział Polaków w walkach na frontach II wojny światowej – ruch oporu.
Każdą szkołę ponadgimnazjalną reprezentować po dwóch uczniów. Z ramienia naszej szkoły wystąpili: Jakub Fesiak (2TK) i Patryk Gwizdała (2TF). Opiekunem uczniów była p. Monika Fundanicz.

W pierwszy etapie konkursu uczniowie rozwiązywali pisemny test wyboru składający się z 21 pytań ta część miała za zadanie wyłonić 5 najlepszych uczestników do drugiego etapu. Prace poprawiało jury w składzie: Leszek Puchała, Andrzej Romaniak, Piotr Mazur. Nasz uczeń Patryk Gwizdała zdobył odpowiednią liczbę punktów, która dawała mu kwalifikacje do drugiego etapu konkursu.
Pomiędzy etapami młodzież szkolna obejrzała film dokumentalny pt. „Pamięć i ból Katynia"
W etapie drugim młodzież losowała po trzy pytania o zróżnicowanym stopniu trudności. Konkurs wygrywała ta osoba, która uzyskała największą liczbę punktów po sumowaniu obu etapów. W konsekwencji drugiego etapu wyniki kształtują się następująco:
I miejsce – Jakub Szyniec (ZS 1)
II miejsce – Aleksandra Marczak (I LO)
III miejsce – ex aequo
Patryk Gwizdała (ZS 3) Aldona Drąg (I LO)
V miejsce – Magdalena Suchar (ZS 2)
Jak pokazują wyniki nasz kolega Patryk Gwizdała z klasy 2TF uplasował się na wysokim trzecim miejscu.
Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni dyplomami okolicznościowymi i książkami. Nagrody rozdali Damian Biskup – członek Zarządu Powiatu i Marian Kunc – Sekretarz Powiatu.

Zdjęcia pochodzą ze strony Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sanoku.