O SZKOLE  |  PLAN LEKCJI  |  DZIENNIK  |  AKTUALNOŚCI  |  SPORT W SZKOLE  |  film FILMY film |  FACEBOOK  |  REKRUTACJA  |  NABÓR ELEKTRONICZNY  |

Zespół Szkół Nr 3 to szkoła wyposażona w nowoczesne pomoce dydaktyczne i oprogramowanie komputerowe. Nauka odbywa się w oparciu o najnowsze programy nauczania, w tym również wdrożeniowe. Wykształcenie uzyskane w naszej szkole umożliwi Ci podjęcie studiów lub pomoże znaleźć swoje miejsce w strukturze współczesnego przemysłu.

Informacje o nauczaniu języków obcych:
W szkole uczy się języka angielskiego i niemieckiego w związku z przystąpieniem szkoły do programu Leonardo da Vinci, celem umożliwienia odbywania praktyk i staży w krajach biorących udział w programie.

Szkoła ponadto umożliwia:

* uzyskanie certyfikatów świadczących o umiejętnościach zawodowych absolwenta,
* bezpłatny dostęp do internetu,
* szkolenia w zakresie telepracy,
* pomoc w poszukiwaniu pracy dla najlepszych absolwentów,
* współpracę z uczelniami wyższymi.

Wyposażenie technodydaktyczne szkoły:

* pracownie komputerowe z dostępem do internetu (6 pracowni komputerowych),
* pracownia programowania robotów przemysłowych MPS,
* pracownia obrabiarek sterowanych numerycznie wraz z obrabiarką pracującą z oprogramowaniem Mitsubishi M50, Sinumerik 810T i MTS ver. 5.3, MTS ver. 6.0,
* pracownie multimedialne,
* skomputeryzowana biblioteka wyposażona w szereg programów multimedialnych,
* hala sportowa z trybunami,
* warsztaty szkolne wyposażone w nowoczesne obrabiarki [zajęcia praktyczne w RCRE (sąsiedni budynek)],
* udział w programie SZKOŁA Z KLASĄ pod patronatem Prezydenta RP i "Gazety Wyborczej",

* dziennik elektroniczny.

Artykuł z „Tygodnika Sanockiego" nr 46, 22 październik 2004r.

"Zespół Szkół nr 3, jako jedyna szkoła ponadgimnazjalna powiatu sanockiego, otrzymała tytuł „Szkoła z klasą". Placówka wzięła udział w akcji „Gazety Wyborczej", portalu Gazeta.pl i Centrum Edukacji Obywatelskiej w roku szkolnym 2003/2004. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu dyrekcji, nauczycieli i uczniów ośmiu klas udało się z powodzeniem przebrnąć przez konkursowe zadania.-Przyznanie tego zaszczytnego tytułu mobilizuje do dalszej pracy, integruje grono pedagogiczne, a ponadto wyzwala wiele ciekawych inicjatyw. Zostając laureatami akcji, pozyskaliśmy sponsorów dla naszych działań, co motywuje nas do kontynuowania podjętych zobowiązań- podkreśla z satysfakcją Iwona Szelest-Michniowska, koordynator akcji."

Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies. Odwiedzając naszą stronę bez dokonania zmian ustawień swojej przeglądarki, wyrażasz zgodę na wykorzystanie przez nas plików cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu.
OK