domki5

W roku szkolnym 2014/2015 uczniowie naszej szkoły wcielając się w rolę animatorów zabaw ekologicznych przeprowadzili szereg zajęć w świetlicy Szkoły Podstawowej nr3 w Sanoku. Wspólnie z dziećmi realizowaliśmy zadania Ogólnopolskiej Harcerskiej Akcji Ekologicznej „Florek”. W projekcie tym biorą udział drużyny harcerskie oraz szkolne koła i grupy ekologiczne z całej Polski. Uczestnicy akcji mają do zrealizowania pięć zadań ekologicznych.

Młodzież Zespołu Szkół nr3  za cel postawiła sobie nie tylko realizację zadań konkursowych, ale przede wszystkim zachęcanie młodszych do dbania o ekologię.

W tym roku wspólnie z dziećmi z SP3 pracowaliśmy nad: naszym azylem, osobliwościami przyrody, domkami dla owadów, pomnikami przyrody,a także dbaliśmy o naszą najbliższą okolicę. Włączyliśmy się w działania związane z segregacją odpadów oraz ich powtórnym wykorzystaniem.

Wykonaliśmy w świetlicy: upcyclingowe choinki i aniołki do naszego azylu, recyclingowe domki skarbonki, ekologiczne budki dla owadów. Odkrywaliśmy tajniki przyrody ożywionej i nieożywionej oglądając prezentację o pomnikach przyrody, rozmawialiśmy o segregacji odpadów, rysowaliśmy plakaty, rozwiązywaliśmy przyrodnicze qwizy i zagadki. Zorganizowaliśmy konkurs przyrodniczy „Kaczki z naszej paczki”. Wspólnie uczyliśmy się pląsów i śpiewaliśmy piosenki.

W konkursie „Kaczki z naszej paczki” nagrody otrzymali:

Za zajęcie I miejsca:  Julia Słomiana 4ta, Wiktoria Kenar 4ta, Zuzanna Gadomska 4ta

Za zajęcie II miejsca:  Paulina Wąsik 4tb, Karolina Rogoz 4tb
Za zajęcie III miejsca:  Krzysztof Rycyk 4tb, Michał Romerowicz 4ta

Eko-dzieciaki ze świetlicy wiedzą, że ekologia nie jest nudna, wspólnie tworząc i bawiąc się uczymy się szanować przyrodę.

Efekty naszej pracy mieliśmy okazję zaprezentować na Zlocie Ekologów w stanicy Berdo w Myczkowcach. Już na miejscu reprezentacja naszych szkół ZS3 i SP3 z Sanoka przygotowała wystawę prac konkursowych. Wzięła udział w zajęciach plenerowego gotowania, nauce fotografowania przyrody, obserwacji nocnego rozgwieżdżonego nieba i niezwykle udanej wycieczce pieszo – wodnej do kamieniołomu w Bóbrce.

Były również dyplomy i nagrody. Przywieźliśmy:

Dyplom za zajęcie II miejsca na najciekawszą ekspozycję prac i meldunków,

Dyplom za zajęcie III miejsca za najlepiej wykonane zadania programu

Dyplom dla dzieci ze świetlicy Szkoły Podstawowej nr3
                          za zajęcie IV miejsca za najlepiej wykonane zadania programu

fot.Jakub Kwaśniewicz

Animatorami byli: Kamila Kuczma 3TF, Owsiana Aleksandra 3TF, Paszkieiwcz Karolina 3TF, Gagatko Kamila 3TF, Nowicki Piotr 2TM, Stabryła Tomasz 2TM, Paweł Libront 2TM, Tomasz Rajski 2TM, Maciej Piaskowy 2TM, Kopeć Mariola 3TK, Januszczak Natalia 3TK, Adamska Sabina 2TF, Krzysztof Zimoń 2TM.

Nad realizacjż zadań czuwali: Adamska Sabina 2TF, Krzysztof Zimoń 2TM

Iwona Brząska i Mariola Prorok oraz pracownicy świetlicy Szkoły Podstawowej nr3 w Sanoku.