29.09.2021 na miejskim stadionie "Wierchy" odbyły się zawody rejonowe w lidze lekkoatletycznej.

Nasza szkoła, mimo dużego osłabienia personalnego (część reprezentantów przebywa na miesięcznych praktykach zawodowych w Irlandii) wystawiła dwie drużyny- dziewcząt i chłopców. Suma punktów ze wszystkich konkurencji pozwoliła naszym dziewczętom na zajęcie szóstego miejsca na zawodach.

Wspaniale natomiast zaprezentowali się chłopcy. Większość naszych uczniów zajmowała czołowe miejsca.

Czytaj więcej: Zwycięstwo i awans do finału wojewódzkiego

image017 grudnia 2019 r. odbył się kolejny XIX Turniej Piłki Siatkowej Nauczycieli o Puchar Burmistrza Miasta Sanoka „BELFER 2019” zorganizowany przez UKS „Techbud”, działający przy ZS nr 5.

Puchar za zajęcie I miejsca i Puchar Przechodni Burmistrza Miasta Sanoka wywalczyła drużyna z SP nr 4, II miejsce zajęli nauczyciele ZS nr 3, III miejsce – SP nr 8. Puchar Starosty Powiatu Sanockiego dla najlepszej zawodniczki otrzymała Barbara Bryndza, a najlepszym zawodnikiem turnieju Robert Ćwikła, obydwoje z drużyny SP nr 4.

Czytaj więcej: Drugie miejsce nauczycieli ZS 3

image21Dzięki uprzejmości Klubu Spartan Rymanów, 29 listopada ZS nr 3 gościł zawodowego Mistrza Polski w Armrestlingu Grzegorza Nowotarskiego, który przedstawił zasady według, których rozgrywane są zawody. Omówione zostały również techniki jakie można wykorzystać podczas spotkania i następnie przeprowadził zawody wśród młodzieży.

Do współzawodnictwa stanęło 85 osób w tym 6 dziewcząt. Zawody rozgrywane były w pięciu kategoriach wiekowych, dziewczyny startowały w osobnej kategorii. Na zakończenie rozegrana została kategoria Open między najlepszymi zawodnikami z każdej kategorii.

Dzięki sponsorowi VitaminShop Sanok i Podkarpackiemu Stowarzyszeniu Sportów Obronnych Defender dla najlepszych zawodników przygotowane zostały nagrody rzeczowe.

Czytaj więcej: Armrestling w ZS 3

image13   29 listopada 2019 r. w I Liceum Ogólnokształcącym w Sanoku rozegrano Zawody Powiatowe w Tenisie Stołowym chłopców. Reprezentacja szkoły w składzie: Przemysław Kozioł 3TI , Radosław Małkowski 4TI oraz Filip Kwolek 4TI zajęła I miejsce wygrywając wszystkie pojedynki.

Wyniki gier:

Zespół Szkół nr 3 – Zespół Szkół nr 5                     3 - 0

Zespół Szkół nr 3 - I Liceum Ogólnokształcące        3 – 1

Zespół Szkół nr 3 - Zespół Szkół nr 1                     3 – 1

Zespół Szkół nr 3 - Zespół Szkół nr 2                     3 – 1

Wygrywając szczebel powiatowy uzyskaliśmy awans do rozgrywek rejonowych, które odbędą się dnia 11 grudnia 2019 r. w Brzozowie.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Czytaj więcej: I miejsce w tenisie stołowym