29.04.2024 r. w Zespole Szkół nr 3 uroczyście uczciliśmy pamięć o wydarzeniach z lat 1788-1792. Szczególnie wspominaliśmy rok 1791 i 233 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Podstawowym celem akademii był jasny przekaz, oderwany jednak nieco od tradycyjnej formy apelu. Podjęliśmy duże przedsięwzięcie angażując około 40 uczniów naszej szkoły.

Łącząc teraźniejszość z przeszłością, w sposób teatralny ukazaliśmy symbolikę oraz związek i podobieństwa czasów obecnych do wieku XVIII. Zasygnalizowaliśmy chociażby brak podstawowej wiedzy z historii Polski widoczny dziś u wielu ludzi, a także niechęć do nauki tego przedmiotu i jego lekceważenie.

Czytaj więcej: AKADEMIA Z OKAZJI NARODOWEGO ŚWIĘTA UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

 

25 kwietnia 2024 r odbyła się XIII Młodzieżowa Parada Niepodległości, impreza jest cyklicznie organizowana przez Starostwo Powiatowe w Sanoku. Biorą w niej udział uczniowie sanockich szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Każda szkoła ma za zadnie zaprezentowanie postaci lub wydarzenia związane z ważnymi momentami w dziejach Polski.

Uczniowie Zespołu Szkół nr 3 w tym roku chcieli upamiętnić uczestników powstania warszawskiego z roku 1944.

Czytaj więcej: XIII MŁODZIEŻOWA PARADA NIEPODLEGŁOŚCI

25 kwietnia 2024 roku w naszej szkole po raz pierwszy zorganizowano „Dzień bezpiecznej szkoły zawodowej”. Wydarzenie to skierowane było do młodzieży kończącej naukę w szkołach podstawowych ale również dla uczniów ZS3. Uczniowie naszej szkoły przedstawili ofertę  kształcenia na rok szkolny 2024/2025. Dużym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia prowadzone przez zaproszonych Gości:

-ratownikówBieszczadzkiego Pogotowia Ratunkowego, którzy przeprowadzili szkolenia z zakresu „Pierwszej Pomocy Przedmedycznej’.

- pracowników WORD, którzy prowadzili zajęcia profilaktyczno-edukacyjne z zakresu BRD z wykorzystaniem symulatora dachowania, symulatora zderzenia czołowego, wagi przeciążeniowej i alkogoogli.

-przedstawiciela Powiatowej Komendy Policji w Sanoku, który przedstawił młodzieży tematykę bezpieczeństwa oraz odpowiedzialności karnej w ruchu drogowym.

Dziękujemy Wszystkim Gościom, którzy odpowiedzieli na nasze zaproszenie w organizacji tego wydarzenia. Zapraszamy za ROK!!!

 

Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies. Odwiedzając naszą stronę bez dokonania zmian ustawień swojej przeglądarki, wyrażasz zgodę na wykorzystanie przez nas plików cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu.
OK