22-23 kwietnia 2024 r. w naszej szkole odbędą się wybory do III Kadencji Młodzieżowej Rady Miasta. Rada ma charakter konsultacyjny i liczy 15 członków po jednym z każdej szkoły. Celem jej jest upowszechnienie idei samorządowej wśród młodzieży oraz zwiększenie aktywności młodych ludzi mieszkających w naszym mieście.

W naszej szkole zgłosili się następujący kandydaci:

Klimowicz Albert 3M

Oleniacz Maksymilian 2K

Paradiuk Aleksander 2P

Suwaj Szymon 4I

Wanielista Alex 2K

Poniżej prezentujemy kandydatów:

Jak co roku, w tym roku również odbył się w dniu 12.03.2024 egzamin SEP dla klas najstarszych programowo – klasy elektryczne i mechatroniczne. Wszyscy chętni zdali egzamin z wynikiem pozytywnym, a nadmieniam, iż jest to egzamin państwowy i trzeba się wykazać nie lada wiedzą, żeby zdobyć uprawnienia, zwłaszcza że niektórzy uczniowie przystąpili do egzaminu z pomiarów eksploatacyjnych oraz z dozoru. Oczywiście wszystkim zdającym gratulujemy i życzymy powodzenia w pracy zawodowej.

Opiekun: Jerzy Szymański

Jak co roku reprezentant naszej szkoły wziął udział w tym trzyetapowym konkursie. Pierwszy etap to eliminacje szkolne, natomiast drugi i trzeci odbywają sie w Krośnie.

Na drugim etapie uczniowie rozwiązują test leksykalno-gramatyczny na poziomie matury rozszerzonej. Trzeci etap to wypracowanie, również na tym poziomie oraz rozmowy w parach, wg protokołu egzaminu Cambridge B2 First (dawniej First Certificate).

Reprezentujący naszą szkołę Kacper Malejki zdobył zaszczytne IV miejsce. Jest to niewątpliwie ogromny sukces, zważywszy na wyjątkowo wysoki poziom tegorocznych uczestników oraz na fakt, że Kacper jest dopiero uczniem klasy drugiej. Laureatami głównych nagród zostali uczniowie liceów z klas dwujęzycznych.

Kacper był więc o krok od uzyskania bardzo wartościowej nagrody, jaką był voucher uprawniający do zdawania w/w egzaminu w Academi przy Studium Języków Obcych PANS w Krośnie.

Serdecznie gratulujemy Kacprowi i wierzymy, że w przyszłym roku również zawalczy o nagrodę główną.

Znamy już wyniki 67 powiatowego konkursu historycznego pod tytułem „Potop szwedzki 1655-1660 i obrona Jasnej Góry z ojcem Augustynem Kordeckim” zorganizowanym przez Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół” w Sanoku. Na tle wielu uczestników wyróżnił się uczeń klasy 2A Konrad Koczera zajmując V miejsce. Dziękujemy za czas pożytecznie spędzony na nauce oraz patriotyczną postawę. Serdecznie gratulujemy świetnego wyniku i życzymy dalszych sukcesów w karierze naukowej.