erasmus

W dniach od 26 listopada do 6 grudnia 2021 będzie trwał nabór na czterotygodniowe praktyki zagraniczne w Irlandii w ramach programu finansowanego przez Erasmus+ „Praktyki zagraniczne jako start do kariery zawodowej". Należy podkreślić, że udział w programie nie pociąga za sobą żadnych kosztów ze strony uczestników. Osoby zakwalifikowane do udziału w projekcie będą więc miały sfinansowany przejazd do Irlandii, wyżywienie, zakwaterowanie, udział w praktykach zawodowych w firmach irlandzkich, kurs doskonalący znajomość języka angielskiego oraz program kulturalny w postaci wycieczek. Ponadto każdy uczestnik otrzyma przed wyjazdem kieszonkowe. Przewidywany termin wyjazdu to luty 2022.

Czytaj więcej: Rekrutacja - Praktyki z Erasmusem+ w Irlandii

informatyk

Jak co roku w dniu 23.11.2021 zakończył się w naszej szkole konkurs informatyczny „INFORMATYK ROKU 2021/2022” przeznaczony dla uczniów klas pierwszych, drugich i trzecich (technik informatyk). Konkurs składał się z dwóch etapów i eliminacji. Obejmował wiedzę z zakresu administrowania systemami operacyjnymi (Windows i Linux) oraz diagnostyki komputerowej. Na każdym etapie konkursu uczniowie rozwiązywali elektroniczny (przy komputerze) test składający się z 40 pytań zamkniętych, a wyniki poznali zaraz po zakończeniu testu przez wszystkich uczestników. Do konkursu zgłosiło się po 6 osób z każdej klasy. Przeprowadzenie eliminacji miało na celu wyłonienie trzech najlepszych osób z każdego oddziału. Najlepsi uczniowie poszczególnych oddziałów klas informatycznych przystąpili do I etapu konkursu, który miał na celu wytypować LIDERA (przedstawiciela) wszystkich oddziałów klas pierwszych, drugich oraz trzecich.

Czytaj więcej: „INFORMATYK ROKU 2021/2022” w ZS3

art-spo2

Od 8-22 listopada 2021r. w naszej szkole odbywa się zbiórka artykułów spożywczych z długim terminem przydatności do spożycia oraz łatwych do przechowywania, np. makaron, ryż, kasza, mąka, cukier, olej, herbata, słodycze, itp.

Można również przynosić środki czystości, np. mydło, płyn do prania, płyn do mycia naczyń, szampon, itp.

Zbiórkę organizuje Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Sanoku „Wsparcie Swego od Swego”, którego odbiorcami będą najbardziej potrzebujący seniorzy.

Wyżej wymienione produkty można przynosić do sali 105, czyli do pani pedagog.

Liczymy na Was!

matura

W poniedziałek rozpoczynają się próbne matury!
Od 22 do 24 listopada – język polski, matematyka i język angielski.
Powodzenia! 👍👍👍

„Można odejść na zawsze, by stale być blisko…”

ks. J. Twardowski

Z głębokim smutkiem i żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci naszej koleżanki, Iwony Brząski.

Była lubianą i cenioną nauczycielką. Zawsze życzliwa, uśmiechnięta, niezwykle zaangażowana w sprawy uczniów i życie szkoły. Praca była dla niej pasją, której się poświęcała.

Rodzinie składamy wyrazy współczucia.

Dyrekcja, Nauczyciele, Pracownicy i Uczniowie Zespołu Szkół nr 3 w Sanoku.