poznajPolske

8-9 czerwca 2022 r. 30 uczniów naszej szkoły (3S, 2P, 2S, 1M) wzięło udział w wycieczce szkolnej Zamość, Kazimierz Dolny, Sandomierz w ramach rządowego programu "Poznaj Polskę".

Uczniowie rozpoczęli od zwiedzania Zamościa i jego historycznych obwarowań. Architektura rynku i miejskich kamieniczek zachwyciła swoją urodą. Następnie udaliśmy się do Janowca, gdzie obejrzeliśmy ruiny zamku i stałe wystawy Muzeum Nadwiślańskim. Przeprawą promową na Wiśle dotarliśmy do Kazimierza. Zwiedzanie miasta rozpoczęliśmy od pieszej wędrówki po Wąwozie Korzennym, następnie obejrzeliśmy panoramę miasta ze Wzgórza Trzech Krzyży. W Kamienicy Celejowskiej mogliśmy podziwiać obrazy współczesne artystów przedstawiające stary i nowy Kazimierz.

Zamek w Sandomierzu umiejscowiony na wzgórzu stał się pierwszym obiektem naszych zainteresowań. W rynku przy studni spotkaliśmy się z przewodniczką p. Ewą, która okazała się niewyczerpaną skarbnicą wiedzy. Jej opowiadania przplatane ciekawymi anegdotami pozowliły nam poczuć klimat tego miasta i się w nim zakochać.

Zmęczeni, ale i zadowoleni z wycieczki wróciliśmy do Sanoka wieczorem.

Opiekunami byli: Andrzej Śliwka, Damian Dziewiński, Mirosław Bielec.

Czytaj więcej: Wycieczka szkolna Zamość, Kazimierz Dolny, Sandomierz z programu "Poznaj Polskę"

poznajPolske13-14 czerwca 2022 odbyła się wycieczka szkolna Kraków – Oświęcim.

W wycieczce brało udział 55 uczniów naszej szkoły z klas 3M, 3TI, 3F oraz czterech opiekunów.

Podczas wycieczki uczniowie wraz z opiekunami (Łukasz Matuszek, Maciej Podstawski, Grzegorz Burnatowski, Łukasz Kudlik) poznawali walory turystyczne miasta Krakowa oraz Oświęcimia, między innymi: Kopiec Kościuszki, Muzeum Kościuszkowskie, Muzeum Narodowe w Krakowie – Sukiennice, Kościół Mariacki, Zamek Królewski na Wawelu, Stare Miasto, Barbakan, Pomnik Grunwaldzki, Muzeum Auschwitz-Birkenau.

Czytaj więcej: Wycieczka szkolna Kraków – Oświęcim z programu "Poznaj Polskę"

 

Zakończenie roku szkolnego 2021/2022 odbędzie się

24 czerwca w hali sportowej.

 

Klasy 1, 2, 3 po szkole podstawowej - godz. 9:00

Klasy 3 po gimnazjum - godz. 10:00

 

Rozdanie świadectw w sali wyznaczonej przez wychowawcę.

 

 

 

   12 maja 2022 roku młodzież z klasy 1P wzięła udział w akcji „Pomoc dla Ukrainy ‘’. Zebrano odpowiednią kwotę pieniędzy, za którą zakupiono między innymi czekolady, batoniki, żelki, ciastka, soczki oraz inne słodkości. Inicjatorem tej akcji byli rodzice oraz uczniowie. Nawiązano współpracę z fundacją, która przekazała przygotowane paczki Dzieciom z Domu Dziecka w Czernihowie. Bezinteresowna pomoc innym ludziom może sprawić, że świat stanie się lepszym miejscem i dla dzieci z Czernichowa stał się, choć trochę bardziej przyjazny. Otrzymaliśmy zdjęcia i film, które obrazują radość dzieci z otrzymanych prezentów. Cieszymy się z tego, że choć w małym stopniu mogliśmy pomóc dzieciom w tak trudnej sytuacji.

Dziękujemy firmie Drummonds za pomoc w przygotowaniu paczek.

 

filmPodziękowania

 

 

OFICJALNE LOGO PROJEKTU

 

Zachęcamy do obejrzenia trajlera zapowiadającego efekty współpracy z innymi instytucjami / Partnerami - takimi jak zespół „Flamenco”, „Sanok”, „Pakoszowianie”, Koło Gospodyń Wiejskich - Wujskie, zespół działający przy SP Nr 2 w Zakopanem...

 

Link do filmu: https://www.youtube.com/watch?v=sEIikwNic2s

Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies. Odwiedzając naszą stronę bez dokonania zmian ustawień swojej przeglądarki, wyrażasz zgodę na wykorzystanie przez nas plików cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu.
OK