Obraz 362W dniach 3 i 4 października 2014r., jak co roku wolontariusze ze szkolnego koła wolontariatu wzięli udział w szkoleniu zorganizowanym przez prezes Powiatowego Centrum Wolontariatu p.Czesławę Kurasz. Tegoroczne szkolenie skierowane było do nowych wolontariuszy, którzy dopiero rozpoczynają pracę w kołach.

Pierwszym punktem programu było zwiedzanie i zapoznanie się z dorobkiem Uniwersytetu Ludowego w Woli Sękowej. Następnie udaliśmy się do Zboisk, gdzie bardzo serdecznie przywitał nas dyrektor ośrodka ks. Zajdel. Pierwszymi zajęciami, w jakich wzięliśmy udział była prelekcja na temat samoobrony prowadzona przez panie policjantki z Komendy Policji w Sanoku. Kolejno studenci Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej zaprezentowały praktyczną jazdę na wózkach inwalidzkich. Mieliśmy również okazję wziąć udział w rozmowach indywidualnych z panią psycholog Martą Ożóg. Następnie prelekcję na temat zdrowego i trzeźwego stylu życia przedstawiła przedstawicielka Urzędu Miasta w Sanoku, a problemy rodzin zastępczych omówił dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie.

Następnego dnia w sobotę wzięliśmy udział we Mszy Św. Podczas której w wielkim skupieniu słuchaliśmy słów o Bożym Miłosierdziu wygłoszonych przez siostrę Agnieszkę. Po nabożeństwie odbyły się warsztaty udzielania pierwszej pomocy przeprowadzone przez ratownika Instytutu Medycznego PWSZ w Sanoku. Wolontariusze na fantomach uczyli się udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Na zakończenie spotkaliśmy się z wicemarszałkiem województwa podkarpackiego Tadeuszem Pióro, który przedstawił wykład na temat „Nowe możliwości edukacyjne dla młodzieży”.

Inspirujące i udane spotkanie dobiegło końca, wszyscy biorący w nim udział wolontariusze wrócili bardzo zadowoleni z pobytu w Zboiskach.

Do zobaczenia za rok!

Z naszej szkoły do Zboisk pod opieką p.Lucyny Malik pojechali:

Basia Syrylak 2TF, Agnieszka Filipowicz 2TF, Magda Drozd 1TF, Bronek Andrejko 2TI, Jakub Polny 2TI, Dawid Kurek 2TI, Artur Śląski 1TM, Dawid Bednarz 1TK, Rafał Patla 1TE, Michał Sitarz 1TE.