W dniu 11.02.2014r. wolontariusze ze Szkolnego Koła Wolontariatu z okazji  Dnia Chorego odwiedzili mieszkańców Hospicjum im. Św. Brata Alberta w Sanoku. Uczniowie wręczyli podopiecznym Hospicjum skromne upominki.  Wolontariusze przygotowali również program muzyczny dla podopiecznych Hospicjum.

Mieszkańcy domu im. Św. Brata Alberta w Sanoku bylii ogromnie poruszeni wizytą naszych uczniów. To spotkanie sprawiło ogromną radość nie tylko obdarowanym, ale także wolontariuszom. Dla naszych wolontariuszy spotkanie ze starszymi, chorymi ludźmi było wielkim przeżyciem. Z każdą taką wizytą przekonujemy się, że nie można przechodzić obojętnie obok cierpienia i choroby. Należy pamiętać o wszystkich potrzebujących i w miarę możliwości starać się im pomagać.

Z wizyta udali się wolontariusze: Barbara Syrylak, Agnieszka Filipowicz  z kl. 1TF, Tomasz Rajski, Radosław Sabat, Piotr Nowicki, Mateusz Olszowy, Mateusz Piekut z kl. 1TM, Jakub Redman z kl. 2TF, Semczyk Diana, Furdak Monika z kl.3TI.

Oprawa muzyczna spotkania: Piotr Nowicki, Tomasz Rajski, Paweł Libront.

Opiekunowie:  Iwona Urban,  Lucyna Malik.

„Nie zatwardzajmy serc, gdy słyszymy krzyk biednych. Starajmy się usłyszeć to wołanie. Starajmy się tak postępować i tak żyć, by nikomu w naszej Ojczyźnie nie brakło dachu nad głową i chleba na stole, by nikt nie czuł się samotny, pozostawiony bez opieki”.

Jan Paweł II