wolontariat

W dniu 4.10.2011r w naszej szkole odbyło się spotkanie młodzieży z p. Czesławą Kurasz i wolontariuszami z ZS nr 1. Pani Czesława Kurasz jest prezesem Powiatowego Centrum Wolontariatu w Sanoku. Spotkanie miało na celu przybliżyć naszej młodzieży problematykę wolontariatu. W naszej szkole jest wielu uczniów, którzy pragną bezinteresownie pomagać innym.

Stąd pojawiła się taka inicjatywa, aby założyć w naszej szkole Szkolne Koło Wolontariatu. Podczas spotkania wolontariuszki z ZS nr 1 w prezentacji multimedialnej przedstawiły cele, założenia i sposoby pracy w wolontariacie. Podzieliły się również własnymi przeżyciami i doświadczeniami. Natomiast pani Prezes Cz. Kurasz mówiła o tym, że celem stowarzyszenia jest przygotowanie młodego pokolenia do działalności społecznej, pokonywanie życiowych barier oraz kształtowanie postaw opartych na wrażliwości, asertywności i gotowości do poświęceń i niesienia pomocy innym osobą.

Zachęcamy wszystkich uczniów  naszej szkoły, aby czytając tę notatkę zastanowili się nad tym czy mogą poświęcić malutką część swojego serca, swojego czasu drugiemu człowiekowi. Jeśli ktoś dojdzie do wniosku, że pomoc innym przyniesie mu radość i satysfakcję to prosimy o kontakt z p. Lucyną Malik, p. Iwoną Urban lub p. Anną Futymą.