parada0530 kwietnia 2014 r. odbyła się VI Młodzieżowa Parada Niepodległości, w której brały udział dzieci i młodzież z sanockich szkół. Na dziedzińcu zamkowym każda ze szkół przedstawiała postacie lub wydarzenia, które były związane z ważnymi momentami w dziejach Polski.
Nasza szkoła była reprezentowana przez uczniów klasy 1TB, pod kierunkiem mgr Moniki Fundanicz i mgrJoanny Skarbowskiej. Nasi uczniowie przedstawili integrację Europy po II wojnie światowej. Chcieli w ten sposób uczcić 10 rocznicę wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. Nasze wystąpienie zakończyliśmy „Odą do radości” (Ludwiga von Beethowena)  czyli oficjalnym hymnem UE.

Po zakończeniu wystyąpień młodzież szkolna przeszła uliacami miasta w uroczystej paradzie, w czasie której składano wiążanki kwiatów pod pomnikiami: „Sokolnik” Klub Kino,  2PSP, WOP-istów, Pomnikiem „Synów Ziemi Sanockiej”. Finałem Parady był pikinik na dziedzińcu zamkowym.