W dniu  17.05.2014 r. na terenie WORD w Tarnobrzegu odbył się finał wojewódzki Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego. Wzięło w nim udział 14 trzyosobowych drużyn reprezentujących szkoły ponadgimnazjalne, które wygrały eliminacje powiatowe.

Cele turnieju to przede wszystkim popularyzowanie wśród młodzieży szkolnej znajomości przepisów o ruchu drogowym i wiedzy motoryzacyjnej, propagowanie kulturalnego i bezpiecznego zachowania się jako uczestnika ruchu drogowego, propagowanie i popularyzacja wiedzy z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, przygotowanie do uczestnictwa w uprawianiu sportów motorowych.

Uczniowie rywalizowali w pięciu  konkurencjach:   Przepisy ruchu drogowego, Historia motoryzacji, Pierwsza pomoc przedmedyczna, Przygotowanie pojazdów do jazdy oraz Sprawnościowa jazda samochodem. Po raz pierwszy w historii turnieju  nie odbyła się konkurencja Jazdy sprawnościowej motorowerem. Organizatorzy wraz z nauczycielami  mając na uwadze bezpieczeństwo uczniów, ze względu na fatalne warunki atmosferyczne, zrezygnowali z tej konkurencji.

Drużyna w składzie: Artur Czebieniak , Konrad Duduś oraz Bartosz Marszał     ( w ostatniej chwili zastąpił Mateusza Mazura, który musiał zrezygnować z udziału ze wzg. na stan zdrowia) zajęła trzecie miejsce, zdobywając okazały puchar oraz brązowe medale.  Dodatkowo uczniowie zdobyli nagrody za rywalizację indywidualną.

Opiekunem drużyny, podobnie jak w latach poprzednich, był wicedyrektor ZS nr 3 Bogusław Bałut.

„Chciałbym podziękować uczniom za zaangażowanie i trud jaki włożyli w przygotowania do turnieju. Szkoła po raz kolejny stanęła „na pudle” w finale wojewódzkim. Nie udało się awansować do finału centralnego, ale nie pamiętam tak „skomplikowanych” przygotowań do finału wojewódzkiego.  Mam nadzieję, że w przyszłym roku obejdzie się bez „przygód”. Chciałbym również podziękować

• Regionalnemu Centrum Rozwoju Edukacji w Sanoku, firmie Automania;
  • Bieszczadzkiej Grupie  GOPR i Panu Łukaszowi Kudlikowi, nauczycielowi w ZS 3,
    za pomoc w przygotowaniu uczniów w konkurencji „Pierwsza Pomoc”;
  • Firmie GROSAR za ufundowanie paliwa do ćwiczeń”

– mówi Bogusław Bałut.