20 marca 2024 r. odbył się 67 konkurs historyczny zorganizowany przez Towarzystwo Gimnastyczne "Sokół" w Sanoku. Tematem przewodnim był potop szwedzki i obrona Jasnej Góry z księdzem Augustynem Kordeckim, ale nie brakło również zagadnień związanych z bezpośrednio poprzedzającymi go wydarzeniami. Uczniowie przez godzinę zmagali się z 40 pytaniami zarówno w formie otwartej jak i testowej (jednokrotnego i wielokrotnego wyboru) o różnym stopniu trudności. Uczestnicy musieli wykazać się rozległą wiedzą tematyczną z historii Polski XVII wieku wykraczającą poza program szkolny, przeczytać kilkusetstronicową lekturę oraz kilka artykułów.

Zespół Szkół nr 3 reprezentowali uczniowie klasy 2A - Konrad Koczera i Adrian Stodolak, za których trzymamy kciuki.

 

Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies. Odwiedzając naszą stronę bez dokonania zmian ustawień swojej przeglądarki, wyrażasz zgodę na wykorzystanie przez nas plików cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu.
OK