zdjecie

Początek ferii zimowych był pracowity dla uczestników kolejnej edycji praktyk zawodowych w ramach programu Erasmus+. Po długiej podróży i postoju w Amsterdamie w środku nocy dotarliśmy do Sligo na zachodnim wybrzeżu Irlandii, gdzie wszyscy zostali zakwaterowani u irlandzkich, angielskich czy amerykańskich rodzin goszczących.
Kolejny dzień rozpoczął się pracowicie od spotkań, najpierw z Tarą Breslin - szefową organizacji partnerskiej Your International Training, która zajmuje się organizacją naszego pobytu, a następnie z pracodawcami.

Po południu, nie zabrakło również wizyty w lokalnej siłowni, gdzie chętni mogli się zapisać, aby uzyskać karnety na cały miesięczny okres pobytu.

Programiści i informatycy w większości pracują dla firm przygotowujących oprogramowanie i prezentacje związane z ochroną zdrowia i rozwojem osobowym, mechatronicy znaleli swoje miejsce w bazie sprzętu do robót ziemnych i budowlanych, a mechanik w fabryce gdzie obsługuje maszyny do obróbki skrawaniem. Również elektrycy zostali zgodnie ze swoją profesją przydzieleni do zakładów usługowych, które montują instalacje elektryczne w różnych miejscach hrabstwa Sligo. Warto podkreślić, że mechatronicy i elektrycy w pierwszych dwóch dniach pracy zostali wysłani przez pracodawców na zakończony egzaminem państwowym kurs dotyczący zachowania bezpieczeństwa przy wykonywaniu prac elektroinstalacyjnych, który uprawnia ich do podjęcia w Irlandii normalnego zatrudnienia. Szczegóły dotyczące pracy zostaną przedstawione w sprawozdaniach sporządzonych przez uczestników.
Jednak praktyki z Erasmusem to nie tylko praca, ale i program kulturalny. Jak dotąd udało nam się wdrapać na Knocknarea - górę zwieńczoną olbrzymim kurhanem kryjącym szczątki celtyckiej królowej o imieniu Maeva, z której roztacza się malowniczy widok na Zatokę Sligo i bezkresny Ocean Atlantycki. Ponadto, w kolejny dzień wolny wędrowaliśmy krawędzią klifu w sąsiedztwie sterczącej z oceanu skały o nazwie Downpatrick Head oraz zobaczyliśmy neolityczne kamienne kręgi na półwyspie Belmullet.
Kolejne relacje wkrótce.

Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies. Odwiedzając naszą stronę bez dokonania zmian ustawień swojej przeglądarki, wyrażasz zgodę na wykorzystanie przez nas plików cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu.
OK