Uczeń naszej szkoły, Mikołaj Szarek z klasy 3i wykonał projekt silnika plazmowego.
Stworzył go z zamiłowania do lotnictwa i nowych sposobów zasilania pojazdów oraz maszyn. Dowiedział się o tym rodzaju silnika z YouTuba i spróbował stworzyć go sam. Udało mu się, a efekty są niesamowite. Jak Mikołaj sam mówi:
"Silnik plazmowy to nic innego jak silnik odrzutowy zasilany prądem elektrycznym. Można go porównać do Tesli wśród aut spalinowych.
Metoda działania jest dosyć prosta. Przeskok elektronów w powietrzu wytwarza ruch cząsteczek powietrza. Do tego wszystkiego trochę różnych części i umiejętności manualnych i taki silnik może napędzać małe modele pojazdów i maszyn. Jest to nowa technologia więc też słabo przebadana. Prawdopodobnie jest jeszcze wiele możliwości które można odkryć."

Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies. Odwiedzając naszą stronę bez dokonania zmian ustawień swojej przeglądarki, wyrażasz zgodę na wykorzystanie przez nas plików cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu.
OK