zdj0116.11.2023 dwie drużyny uczniów naszej szkoły z klas:

- 5 TM w składzie – Przemysław Sech, Jakub Iwanik i Szymon Fedak (nazwa drużyny „Dream Team”)
- 4 TE w składzie – Patryk Smarkucki, Mateusz Leśniak i Jarosław Wójcik (nazwa drużyny „Prądowcy”)
wraz z opiekunem Jerzym Szymańskim wzięli udział w Turnieju maszyn wodnych w Tarnowie.

Turniej przeprowadzony był w dwóch konkurencjach:
- moc turbiny,
- wydajność turbiny.

Każda drużyna mogła wystartować tylko w jednej konkurencji.

Nasze drużyny wzięły udział w konkurencji wydajność z bardzo dobrym skutkiem, gdyż drużyna „Dream Team” zajęła pierwsze miejsce i zakwalifikowała się do finału ogólnopolskiego turnieju w Warszawie, który odbędzie się 9.12.2023. Pragnę nadmienić, że drużyna „Dream Team” osiągnęła również najlepszy wynik w konkurencji moc turbiny, więc można by stwierdzić, iż nie było na nich mocnych w Tarnowie. Natomiast drużynie „Prądowcy” tym razem nie udało się osiągnąć wyniku, który kwalifikowałby ich do finału, ale obiecują walkę za rok.

Pierwsze trzy drużyny zostały obdarowane przez organizatorów cennymi nagrodami rzeczowymi, a pozostali dyplomami za uczestnictwo.

     Dziękujemy jednocześnie patronowi klasy mechatronicznej firmie „Pass Polska”, która wsparła zastrzykiem finansowym drużynę „Dream Team”, co pomogło osiągnąć ten sukces.

     Na koniec powiem tak: „Lejcie wodę” i trzymajcie za nas kciuki na turnieju ogólnopolskim w Warszawie.

Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies. Odwiedzając naszą stronę bez dokonania zmian ustawień swojej przeglądarki, wyrażasz zgodę na wykorzystanie przez nas plików cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu.
OK