received 1399948297532353

 

W środę 18 października uczniowie klas trzecich uczestniczyli w wycieczce do Rzeszowa. Naszym głównym celem było Podkarpackie Centrum Nauki „Łukasiewicz". Funkcjonujące zaledwie od pół roku, nowoczesne centrum jest interaktywnym obiektem nowej generacji, w którym można poznać w sposób doświadczalny różne fakty z wielu dziedzin, m.in. informatyki, kosmonautyki, lotnictwa, fizyki, chemii, biologii, telekomunikacji. Na trzech kondygnacjach centrum rozmieszczone są przeróżne eksponaty, które można podzielić na trzy kategorie:

1. Świat Wokół Nas - czyli to, co naturalne - przyroda, prawa rządzące światem, zjawiska fizyczne, chemiczne, budowa materii ożywionej i nieożywionej, systemy ekologiczne itp.;

2. Nasza Cywilizacja - czyli to, co ludzkość wytworzyła korzystając z własnych umiejętności i pozyskanej wiedzy - artefakty, technika i technologia, matematyka, kultura itp.;
3. My, Ludzie - czyli, jak funkcjonuje organizm człowieka - zmysły, anatomia i fizjologia, procesy poznawcze, rozum - logiczne myślenie itd.

Po części naukowej przyszła pora na część integracyjną w Parku Trampolin „Grawitacja", gdzie uczniowie w aktywny sposób mogli spożytkować energię. Na koniec zaliczyliśmy część gastronomiczną i szybkie zakupy w Galerii Millenium.

Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies. Odwiedzając naszą stronę bez dokonania zmian ustawień swojej przeglądarki, wyrażasz zgodę na wykorzystanie przez nas plików cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu.
OK