zdj23

Bez wątpienia Praga jest jednym z najładniejszych i najpopularniejszych miast na Starym Kontynencie. Swą międzynarodową sławę zawdzięcza występom w licznych hollywoodzkich produkcjach m.in.: Casino Royal (James Bond), Mission Impossible, czy Tożsamość Bourne'a. Co roku miasto odwiedza kilka milionów turystów z całego świata, w tym ogromna liczba naszych rodaków.
Uczniowie naszej szkoły mieli możliwość poznania tego pięknego miasta dzięki wycieczce zorganizowanej przez Biuro Podróży Rakso. Spędziliśmy w Pradze dwa piękne słoneczne dni 3 i 4 października 2023r.

W pierwszym dniu rozpoczęliśmy zwiedzanie miasta pod kierunkiem przewodnika od Małej Strany i Hradczan. Następnie zobaczyliśmy Klasztor na Strahowie, Plac Loretański z Loretą, Pałac Czerniński, Plac Hradczański z Pałacem Arcybiskupim, Zamek Praski z katedrą św. Wita, Plac Małostrański z kościołem św. Michała, Kościół Karmelitański, Most Karola, który jest najstarszym kamiennym mostem na świecie.

Po dniu pełnym wrażeń zakwaterowaliśmy się w hotelu gdzie po obiadokolacji przy wspólnym ognisku piekliśmy kiełbaski.

Następnego dnia po śniadaniu i wykwaterowaniu, grupa wznowiła zwiedzanie Pragi.
Kolejne punkty na mapie Pragi, które mieliśmy możliwość obejrzeć to : Trakt Królewski, Stare Miasto, Plac Republiki z Wieżą Prochową, Uniwersytet Karola, Teatr Operowy, Pałac Lucerna, Synagoga Jubileuszowa, Rynek Staromiejski z Ratuszem i Zegarem Astronomicznym Orloj.
Po dniu pełnym wrażeń udaliśmy się w drogę powrotną do Sanoka.
Praga należy do tych miast, które trzeba zobaczyć przynajmniej raz w życiu. Jeśli tego jeszcze nie zrobiliście, to najwyższa pora, żeby to zmienić.

 

Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies. Odwiedzając naszą stronę bez dokonania zmian ustawień swojej przeglądarki, wyrażasz zgodę na wykorzystanie przez nas plików cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu.
OK