zdj0631 maja 2023r. uczniowie klas 2I , 2E i 2S pod opieką nauczycielek Marioli Prorok, Urszuli Woźniak, Ewy Krochmal i Joanny Łomnickiej uczestniczyli w wycieczce turystyczno-krajoznawczej w Bieszczady.

Dzień przywitał nas piękną słoneczną pogodą. Wyruszyliśmy z Sanoka autokarem w kierunku Wetliny.

Przejazd Wielką Pętlą Bieszczadzką, która jest jedną z najciekawszych tras turystycznych znajdujących się w polskiej części Bieszczadów zajął nam około dwóch godzin. W czasie przemierzania trasy autokarem mieliśmy okazję zobaczyć wiele interesujących obiektów i zabytków architektury sakralnej, o których bardzo ciekawie opowiadał przewodnik PTTK Sanok Pan Edward Szychowski.

Bieszczady zachwycają pięknymi widokami i dziką przyrodą.
Początek pieszej wędrówki zaczęliśmy na Przełęczy Wyżniańskiej, która położona jest w Bieszczadach Zachodnich, pomiędzy Berehami Górnymi a Ustrzykami Górnymi. Wyruszyliśmy w kierunku Małej Rawki. Trasa przebiegała przez urokliwy las, który o tej porze roku cieszył oczy pięknymi kolorami zieleni. Na szczycie małej Rawki znajduje się niewielka połonina, która jest wybornym punktem widokowym na bieszczadzką krainę.
Kolejnym punktem na szklaku była Duża Rawka, z której przepięknie widać gniazdo Tarnicy, połoniny, pasmo graniczne, ukraińskie Bieszczady Wschodnie oraz Słowację.
Następnie spacerem grzbietem Działu dotarliśmy na parking i pojechaliśmy w stronę Baligród. Przy ognisku, po trudach marszu piekliśmy kiełbasę i odpoczywaliśmy.
Po raz kolejny mogliśmy się przekonać, że Bieszczady mogą nas zachwycić o każdej porze roku.

Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies. Odwiedzając naszą stronę bez dokonania zmian ustawień swojej przeglądarki, wyrażasz zgodę na wykorzystanie przez nas plików cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu.
OK